$
משפט

ביה"ד לעבודה: יו"ר ועד העובדים של רותם-אמפרט לא יכול להיכנס למתקני החברה

בכך קיבל בית הדין האזורי לעבודה את בקשת החברה למנוע את כניסתו של שמעון סבן למפעל, זאת על רקע החשדות הפליליים המיוחסים לו בכתב האישום שהוגש כנגדו לפני כחודש

יצחק דנון 19:3221.08.12

ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע נעתר לבקשת חברת רותם אמפרט נגב הנמנית על קונצרן כימיקלים לישראל והוציא צו האוסר על יו"ר הוועד שמעון סבן מלהיכנס למתקני החברה ובהם אתר הייצור המרכזי שלה "אתר רותם". רותם אמפרט טענה בפנייתה לביה"ד כי צורכי משמעת והתנהלות תקינה במקום העבודה אינם מאפשרים לסבן לשהות במתקני החברה, זאת על רקע החשדות הפליליים המיוחסים לו בכתב האישום שהוגש כנגדו לפני כחודש.

 

שמעון סבן שמעון סבן צילום: חיים הורנשטיין

 

 

לדברי החברה, זכותה וחובתה לספק לעובדות החברה החוששות מחזרתו של סבן לעבודה, סביבת עבודה מוגנת ובטוחה. זאת על רקע האישומים המייחסים לו בעיקר עבירה של הטרדה מינית כלפי עובדות החברה ופגיעה בפרטיות. בתגובה נטען על ידי ההסתדרות, מועצת העובדים וסבן עצמו כי מטרת החברה לפגוע בסבן ולהביא בפועל לסיום כהונתו כיו"ר הוועד.

 

ואולם ביה"ד בראשות השופטת יעל אנגלברג-שהם קבע כי החלטת ההשעייה של סבן המבוססת על החשדות הפליליים המיוחסים לו, התנהלותו חסרת תום הלב והשימוש לרעה במעמדו כיו"ר הוועד ובזכותו להיכנס לחצר החברה והכל על מנת להסלים את יחסי הצדדים, הינה מוצדקת. לדברי ביה"ד להחלטת ההשעייה אין כל קשר לתפקידו של סבן כיו"ר הוועד.

 

לדברי ביה"ד, איזון נכון בין זכות ההתארגנות שאינה נפגעת במקרה הנדון לבין זכותה של החברה לנהל את מפעלה לרבות זכותה להשעות עובד על רקע הליכים פליליים שננקטו כנגדו, מוביל לתוצאה כי ניתן להגביל את זכות הכניסה של נציג העובדים לחצרי המפעל, במקרה בו כניסתו עלולה להפריע להתנהלות תקינה של העבודה במפעל.

 

אשר על כן החליט ביה"ד כי עד למתן פסק דין בתביעה העיקרית, ייאסר על סבן מלהיכנס לכל אתרי ומתקני החברה.

 

ביה"ד הורה להסתדרות להפעיל את מרותה לשם קיום הצו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x