משפט

חבל הצלה? צו הקפאת ההליכים לפניציה הוארך עד 18 באוקטובר

הנאמן טען כי הכסף שבקופת החברה יספיק להפעלת המפעל עד סוף ספטמבר. לדבריו מתנהלים מגעים עם משקיעים שונים כולל חברה בחו"ל שהביעה עניין במפעל

יצחק דנון 16:0321.08.12

חבל הצלה למפעל פניציה לייצור זכוכית שטוחה בנצרת עילית: בית המשפט המחוזי בנצרת החליט היום על הארכת תוקפו של צו הקפאת ההליכים שניתן ב-8 באוגוסט לבקשת חברת פניציה אמריקה-ישראל, עד 18 באוקטובר. זאת לאחר שהשופט השתכנע כי בנסיבות הקיימות אין למעשה ברירה בעת הזו אלא לאפשר את המשך פעילות המפעל, גם אם מדובר בהפעלה גרעונית.

 

בדיון שהתקיים היום טען בא כוח החברה עו"ד אהוד גינדס כי ראוי לעשות את המיטב והמירב להצלת החברה וכי הוקם צוות משותף של הנאמן בהקפאת ההליכים, ראש אגף התקציבים במשרד האוצר וראש התמ"ת, לשם גיבוש סל תמיכה בתוך 10-7 ימים וכי נראה שהתמ"ת תומך ורוצה בהמשכיות קיומו של המפעל.

 

עודד טירה, יו"ר פניציה עודד טירה, יו"ר פניציה צילום: אלכס קולומויסקי

 

הנאמן רו"ח ברדיצ'יב טען כי הכסף שבקופת החברה יספיק להפעלת המפעל עד סוף חודש ספטמבר בלבד וכי מתנהלים מגעים עם משקיעים שונים ומחר הוא יוצא לחו"ל כדי להיפגש עם חברה מהמזרח התיכון שהביעה עניין במפעל. הנאמן ציין עוד כי החלו מגעים עם משרדי הממשלה להצלת המפעל.

 

השופט התיר לנאמן להפעיל את המפעל בהפעלה גרעונית, במשורה וכמתחייב מנתוני השווקים. הוא נעתר לבקשת הנאמן לצרף את המדינה כצד להליך חרף התנגדותה לכך בנימוק כי אין מדובר בתיק ייחודי לעומת תיקי פירוק אחרים וכי אין הצדקה לצירופה כצד להליך. ואולם השופט השתכנע כי המדינה הינה צד רלוונטי להליך הן משום הסיכון שהיא עלולה למצוא עצמה בו ככל שתוגש נגדה בקשה לפצות את החברה על נזקיה והן בהתחשב בעלויות שיוטלו על אוצתר המדינה כתוצאה מסגירת המפעל.

 

השופט הביע את תקוותו כי משרדי הממשלה, הנאמן והרשויות האמונות יפעלו במהירות המתחייבת על מנת לנסות למקסם את סיכויי הצלת המפעל. השופט התיר לנאמן לשלם בתחילת ספטמבר לעובדי המפעיל את שכרם היחסי לחודש אוגוסט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x