$
משפט

איש העסקים דודי אפל שהורשע במתן שוחד נכנס לכלא

מי שכונה "מכונת שוחד" החל לרצות מאסר של 3.5 שנים בכלא מעשיהו על העברת כספים בתמורה לקידום ענייניו

בועז פיילר, ynet 13:1620.08.12

נכנס לכלא: איש העסקים דודי אפל נכנס הבוקר (יום ב') לכלא מעשיהו והחל לרצות מאסר של 3.5 שנים לאחר שהורשע במתן שוחד לראשי רשויות מקומיות ולבכיר במינהל המקרקעין בתמורה לקידום ענייניו.

 

 

אפל אמר לכתבים בכניסה שהוא "מקווה שיהיה בסדר" - חצי שעה אחרי שהגיע לשערי הכלא, הסתובב עם מכוניתו ואז חזר.

 

בחודש מרץ

האחרון דחה בית המשפט המחוזי בתל-אביב את ערעורו של אפל על הרשעתו ועל העונש שהוטל עליו. בית המשפט העליון הורה לעכב את תחילת ריצוי מאסרו, אך מנע מאפל לערער בשנית על הרשעתו. גם הפרקליטות הגישה ערעור על העונש שהושת על אפל ודרשה להחמיר את עונשו. שופטי המחוזי דבורה ברלינר, מרים סוקולוב וג'ורג' קרא דחו את ערעור הפרקליטות וכאמור את ערעורו של אפל, למעט תיקון קל מנימוקים משפטיים בנוגע לקנס שנגזר עליו.

 

אפל, שהורשע בבית משפט השלום בתל-אביב בשלוש עבירות שוחד, אמר לאחר דחיית הערעור בעניינו כי "מעולם לא נתתי שוחד לאף אחד. אין כאן אף אחד שיכול להוכיח שקיבל ממני אגורה, גם לא בית משפט. אם היו אומרים 'רצחת את ארלוזורוב', גם היו מרשיעים אותי".

 

שופטת המחוזי ברלינר ציינה אז בפסק הדין כי "עבירת השוחד היא כסרטן בגוף הציבורי, היא הורסת כל חלקה טובה". השופטת הוסיפה כי "אפל פעל בדרך חסרת מעצורים והיה הדמות הדומיננטית בפרשות. היקף ביצוע העבירות צובע בצבעי חומרה את מעשיו של אפל ולכן אין מקום להקל בעניינו".

 

בהכרעתה, כתבה השופטת כי "המדינה כינתה את אפל 'מכונת שוחד', ועל פני הדברים יש לכינוי זה על מה לסמוך. כדי להשיג את מטרותיו הוא לא נרתע מלשחד דמויות מפתח בהקשר לעסקיו, ופעל בדרך חסרת מעצורים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x