שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דיבידנדים

דיבידנדים: הג'וב החדש של ליאור אליהו

וגם: יו"ר הוועדה למינוי רו"ח בחברות ממשלתיות התפטר מתפקידו, בשל הקפאת דיוניה

כתבי כלכליסט 09:1819.08.12

ליאור אליהו, כוכב מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב ונבחרת ישראל בכדורסל, מכין את הקרקע, תרתי משמע, ליום של אחרי הפרישה מהכדורסל: אליהו, בנו של היזם הוותיק אבנר אליהו, מתחיל להיכנס לעסקי הנדל"ן של המשפחה, ובימים האחרונים אפשר למצוא אותו במשרדי חברת ייזום הבנייה "הגלגל" בפתח תקווה, שבבעלות אילן איפרגן. אביו של ליאור, קבלן ותיק, הקים חברה משותפת עם הגלגל.

 

חברת הגלגל עוסקת בשנים האחרונות, לצד בנייה סטנדרטית, גם בפיתוח ובהקמת פרויקטים של תמ"א 38 - חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה תמורת תוספת של דירות לבניין, שאותן מוכר היזם.

 

מתברר כי ליאור אליהו מונה על ידי אביו ושותפיו לשותף בפעילות בתחום זה, והוא עושה סוג של סטאז' אצל אבא - או, כמו שכינו זאת גורמים בחברה בשיחה עם "כלכליסט", "ליאור משתף פעולה עם חברת הגלגל". במסגרת שיתוף הפעולה הזה סייע אליהו הצעיר בגיוס הסכמתם של תושבי בניין ישן ברחוב עין גנים בפתח תקווה לביצוע פרויקט תמ"א 38 בבניין.

 

ליאור אליהו ליאור אליהו צילום: ראובן שוורץ

 

אביו של אליהו אמר בסוף השבוע בשיחה עם "כלכליסט", "החברה מתכוונת לשתף פעולה עם ליאור בבניית פרויקט נוסף מסוג תמ"א 38 ברחוב בלפור בעיר, אשר יחל בקרוב".

 

הפרטים הללו עונים על התמיהות שהושמעו ביוני האחרון, כשאליהו הגיע לוועידת הנדל"ן של "כלכליסט".

 

אליהו מצטרף לרשימה ההולכת ומתארכת של שחקני כדורסל שעשו בשנים האחרונות את המעבר ממגרש הכדורסל למגרשים לבנייה. בין הבולטים בהם: עודד קטש, שהקים בעבר שותפות עם אמיר מוכתרי; דורון ג'מצ'י, שחבר לכדורסלן העבר ליאור ארדיטי ולשותפו עופר הייבלום; ושחקן הפועל תל אביב לשעבר ישראל שיינפלד, שפועל בתחום ארגון קבוצות הרכישה לצד היזמים מוטי פלד ויאיר מורט.

שי פאוזנר

 

עו"ד איל רוזובסקי התפטר מתפקיד יו"ר הוועדה למינוי רואי חשבון בחברות הממשלתיות, כך נודע ל"כלכליסט".

איל רוזובסקי איל רוזובסקי צילום: אוראל כהן
רוזובסקי, ממשרד צלרמאיר, פילוסוף רוזובסקי ושות', שלח מכתב למנכ"ל האוצר דורון כהן (עד לפני חודשיים מנהל רשות החברות) והודיע על התפטרותו, על רקע היות הוועדה למינוי רו"ח "ועדה קטועה", מאחר שהיא לא יכולה להתכנס.

 

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", הוועדה הפכה לקטועה באפריל 2012 בעקבות התפטרותם של שני חברי לשכת רואי החשבון, רוה"ח חן שרייבר וג'ורג' דביני. השניים התפטרו בלחץ הלשכה לאחר שהתברר שלא יוכלו לשבת בכל דיוני הוועדה, בשל סוגיות של ניגודי עניינים מול חלק מהחברות. על פי החוק, בכל שלוש שנים אמורה להתקיים רוטציה בין הפירמות המייצגות את החברות הממשלתיות הגדולות, כמו חברת החשמל, מקורות והתעשייה האווירית. הרוטציה מיועדת להתקיים בשנה הקרובה, ולכן רשות החברות הממשלתיות מינתה לנושא ועדה בראשותו של רוזובסקי.

 

באותה תקופה, גורם המקורב לוועדה הביע חשש כי אם לא ימונו שני חברים חדשים בהקדם, "כל הרוטציה תיתקע".

במכתבו לכהן, רוזובסקי הביע אכזבה מכך שלמרות פניותיו בנושא לא נמצא פתרון. לדבריו, "קשה להשתחרר מהרושם כי הגורמים המעורבים לא מוטרדים מהעובדה כי הוועדה קטועה ואינה רשאית לתפקד. דחיית הישיבה ל־10 בספטמבר (כחצי שנה לאחר שהוועדה חדלה להיות כשרה לכהונה - ה"ק) אינה מעידה על רצון לפתור את הבעיה". ההתפטרות תיכנס לתוקף ב־31 באוגוסט.

 

מרשות החברות נמסר: מאז התפטרותם של שניים מחברי הוועדה, עושה הרשות מאמצים גדולים מול לשכת רואי החשבון ומול משרד המשפטים, בכדי לאפשר מינוי חברי ועדה מטעם הלשכה. משרד המשפטים צפוי לדון בנושא בספטמבר.

הדר קנה

 

החתונה הצנועה של משפחת בכר

 

הרבה צלמי עיתונות חיכו בחום של צהרי שישי מול "כוכב הים" בקיסריה. בפנים חיתנו יו"ר בנק דיסקונט יוסי בכר ואשתו אורית את דנה, בתם הבכורה. הצלמים ציפו לזרם המקובל של בכירי המשק - אבל אלו בוששו לבוא.

 

יוסי בכר יוסי בכר צילום: סיוון פארג'

 

מתברר שהבכרית הצעירה הקפידה על חתונה צנועה, אינטימית ונמוכת פרופיל: לחתונה לא הוזמנו בכירים מהבנקים המתחרים, ולא אף אחד מהלקוחות הבולטים של הבנק; הנציגים היחידים של הקהילה העסקית היו חברי הדירקטוריון של הבנק, ולצדם חברי ההנהלה בראשות המנכ"ל ראובן שפיגל.

 

אחרי החופה, שהיתה דתית כהלכה, נשא בכר נאום ברכה קצר ומרגש.

ליאור רוזנטל

 

ג'רמי לוין חוגג לשגריר הבריטי

מת'יו גולד, השגריר הבריטי, ציין אתמול בביתו ברמת גן 41 קיצים בחברה מצומצמת. באו להרים כוסית: מנכ"ל טבע ג'רמי לוין, עו"ד דב וייסגלס, מנכ"ל משרד המשפטים גיא רוטקופף, וסמנכ"ל רגולציה בחברת החשמל אורן הלמן.

 

אורי שנבל מציג: אהבה על הקרח

לכבוד חגיגות עשר שנים לנישואיהם, מנכ"ל סנורמה (רויאל קאריביין בישראל) אורי שנבל פינק את רעייתו בשיט באלסקה. השנבלים, עם זוג חברים, יצאו לשיט של שבעה לילות מוונקובר שבקנדה לאנקורג' שבאלסקה. המסלול כלל טיסה במסוק לקרחונים, נסיעה במזחלות רתומות לכלבים, וצפייה בדובים ובלווייתנים.

ליאור רוזנטל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x