$
משפט

וינשטיין תומך בתביעה הייצוגית נגד רשת קלאב הוטל

היועץ המשפטי לממשלה מסכים כי רשת בתי המלון כבלה את רוכשי יחידות הנופש שלה בהסכם "הפוגע קשות בזכויותיהם". קלאב הוטל: "עמדתו מצערת וקיצונית, וקבלתה עלולה לפגוע בכלל בעלי זכויות הנופש"

יצחק דנון 21:0918.08.12

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין מביע תמיכה בתביעה הייצוגית שהגישו בעלי יחידת נופש בקלאב הוטל נגד רשת המלונות. בעמדה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, שם מתבררת התביעה, וינשטיין מסכים כי קלאב הוטל כבלה את רוכשי היחידות בהסכם ש"אינו מבוסס משפטית, ומנציח פגיעה קשה בבעלי זכויות הנופש".

 

 

וינשטיין החליט להגיש את עמדתו בתביעה הייצוגית לאור "האינטרס הציבורי" שיש בה, ומתוך מטרה "להביא לסיומה של פרשה כואבת וארוכת שנים בעניין יחידות הנופש". לדעת וינשטיין, "קבלת עמדתה של קלאב הוטל בתביעה אינה מבוססת משפטית ותנציח פגיעה קשה בבעלי זכויות הנופש". לדבריו, "לבעלי זכויות הנופש ישנה זכות להשתחרר מן החוזה האחיד מכוח לשון החוזה ותכליתו, מכוח דיני החוזים הכלליים ולאור הקיפוח המתמשך המעוגן בחוזים ותקופות הכבילה הארוכות המנוגדות לתקנת הציבור".

 

התביעה הייצוגית הוגשה על ידי בני זוג שרכשו יחידת נופש בקלאב הוטל לפני יותר מ־16 שנה, ומבקשים לקבוע כי כל אדם שרכש יחידה יוכל לבטלה או להקפיאה בכל עת, וזאת מבלי להיות מחויב בהמשך תשלום דמי האחזקה לרשת. העותרים אף מבקשים להורות לרשת קלאב הוטל להשיב את דמי האחזקה ששולמו על ידי לקוחות שביקשו להפסיק את ההתקשרות ונענו בסירוב. היקף התביעה הוא 35 מיליון שקל.

 

יהודה וינשטיין יהודה וינשטיין צילום: מיקי אלון

 

בעמדת היועץ המשפטי נטען גם כי בכבילה של צרכן לתקופה של 98 שנה יש "התקשרות בלתי סבירה, שאינה מתיישבת עם ההיגיון המסחרי והמשפטי ועם השכל הישר". עוד הדגיש כי לא ניתן לחייב את הרוכשים להמשיך ולשלם על שירותי הנופש למשך תקופה העולה על תקופת חייהם. בעמדה מצוין כי משרדי המשפטים והתמ"ת קיבלו פניות רבות מבעלי זכויות הנופש ומיורשיהם אשר קלאב הוטל רואה גם אותם ככבולים לחוזה.

 

מקלאב הוטל נמסר כי "עמדתו של היועמ"ש מצערת, קיצונית, ומבוססת על אדנים שגויים ונפלו בה אי דיוקים רבים. הוראותיהם המפורשות של ההסכמים אינה מקנה לבעלי הזכויות, זכות חד צדדית להשיב את הנכס למוכר או לחדול מתשלום דמי אחזקה, בכל עת שיחפצו בכך. במקרה הנדון, המדובר במיעוט קטן של בעלי זכויות אשר טעו בכדאיות העיסקה וקבלת התביעה תפגע בכלל יתר בעלי זכויות הנופש". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x