שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דיבידנדים

דיבידנדים: מי באבא לסיבוב דאווין?

איך אישר משרד התחבורה לרב יהודה אבוחצירא, בנו של הבאבא ברוך, להכניס לישראל רכב סופר־יוקרתי, אף שהחוק הישראלי אוסר עליו לעלות לכביש?

כלכליסט 08:3515.08.12
כיצד מכונית יוקרתית שאסורה ביבוא לישראל הופכת למכוניתו הצמודה של בנו של הרב ברוך אבוחצירא (הבאבא ברוך), ומה הקשר של משרד התחבורה לפרשה? בשנה שעברה, על פי מידע רשמי של משרד התחבורה, יובאה ארצה ביבוא אישי מכונית אחת מסוג לינקולן MKT. הלינקולן הכסופה נרשמה על שמו של הרב יהודה אבוחצירא, מנכ"ל מוסדות הבאבא סאלי שבנתיבות. 

לינקולן היא חטיבת היוקרה של תאגיד פורד. ה־MKT עונה היטב על התיאור: מדובר במכונית פאר שמחירה הרשמי לצרכן בארה"ב, לפני תוספות, הוא 45 אלף דולר. המפרט הטכני של ה־MKT כולל מנוע בנפח של 3.5 ליטרים המפיק 365 כוחות סוס, מערכת סטריאו המדמה צליל של מערכת קולנוע וגם מערכת המחנה את הרכב באופן אוטומטי, כמו גם מושבים קדמיים חשמליים ומערכת ניווט המופעלת ללא מגע יד אדם.

 

האיסור הרשמי לייבא את ה־MKT לישראל נעוץ בפנסי החזית שלו, שפיזור אלומת האור שלהם אינו תואם את הנדרש על פי החוק הישראלי. הפתרון היחיד במצב כזה, כך גם מסר ל"כלכליסט" משרד התחבורה, הוא להתאים את הפנסים לדרישות החוק. אלא שפנסים כאלה, מדגישים גורמים בענף הרכב, אינם מיוצרים בעולם עבור לינקולן MKT.

 

כיצד נפתרה הבעיה? גורמים המקורבים לפרשה מספרים כי נציגים מטעמו של הרב אבוחצירא פנו אל משרד התחבורה במטרה לקבל את האישורים. במשרד אישרו ל"כלכליסט" כי השר ישראל כץ קיבל פנייה מצד הרב לאישור הבאת הרכב לארץ, אך הוא "העבירה לטיפול גורמי המקצוע במשרד על פי הנהלים". מקורבי השר מדגישים כי הוא אינו קשור לפרשה ולנושא מתן האישורים ללינקולן, ובימים אלה נערכת בדיקה כיצד מכון הרישוי בבאר שבע אישר את עליית הרכב על הכביש. עוד הוסיפו במשרד כי "מהמידע שברשותנו עולה כי הרכב עמד בכל דרישות משרד התחבורה בעת בדיקתו במכון הרישוי".

 

כך או אחרת, רכב הלינקולן של יהודה אבוחצירא חונה בביתו, לאחר שקיבל אישור לנסוע בכבישי ישראל. מהרב אבוחצירא לא נמסרה תגובה.

תומר הדר

 

הלינקולן בחניית בית הרב בנתיבות הלינקולן בחניית בית הרב בנתיבות צילום: ישראל יוסף

 

יוסי וייס מציג: החיים הם גרסה

 

שמו של מנכ"ל התעשיה האווירית יוסי וייס שורבב לאירוע הוקרה שנערך הערב לבית חב"ד קטמנדו, שסדרה עליו משודרת אצל הזכיינית רשת. כשניסינו לבדוק מה הקשר שלו לאירוע, נענינו על ידי דובר תע"א כי "וייס לא הוזמן לאירוע ולא מכיר את האנשים שעורכים את האירוע, והוא בכלל בחו"ל. אולי התכוונו למנהל מפעל תמ"מ ששמו גם יוסי וייס?".

 

יוסי וייס יוסי וייס

חני ליפשיץ, ממארגני האירוע, למי התכוונתם?

"ליוסי וייס המנכ"ל. הוא חבר אישי שלנו. בדיוק קיבלתי ממנו SMS שלצערו לא יוכל להגיע".

 

דוברו אומר שוייס לא מכיר אתכם, ואולי התכוונת לוייס אחר.

"מה פתאום. אני מציעה לך לדבר עם יוסי המנכ"ל ישירות".

 

התקשרנו.

 

שלום מר וייס. מכיר או לא מכיר את המפיקים?

"בדיוק אחרי שסיימת לדבר עם הדובר, קיבלתי את ההזמנה. אבל אני בחופשה בצרפת".

 

מעדיף את צרפת על פני הופעה של משה להב "הטיש הגדול" בערב ההוקרה?

"אני מכיר את הרב של חב"ד, אבל הודעתי שלצערי לא אבוא".

ליאור רוזנטל

מי טס לאן?

 

מנכ"ל משרד התקשורת עדן בר טל טס לשבוע בכרתים. הוא יפגוש שם אולי את היזם גיא ברעם, שנסע לשם עם אשתו מיכל ובנותיו.

 

עדן בר טל עדן בר טל צילום: גיל הדני

יו"ר ההסתדרות עופר עיני בחופשה. איפה? מקורביו מסרבים לגלות.

 

אביבית מנה קליל, מנכ"לית משותפת בבנק ההשקעות אופנהיימר ישראל, נסעה בחמישי שעבר לחופשה בפנמה עם בעלה ושלושת ילדיה לשבועיים. הנתיב הוא פנמה סיטי לחוף האוקיינוס השקט ואז להרים ולג'ונגל, ומשם לחופי האיים הקריביים (האוקיינוס האטלנטי).

 

מנכ"ל ספקית הליסינג אופרייט ליס רן גנץ ייסע בתקופות החגים עם אשתו ושלושת הילדים לשלושה וחצי שבועות בחוף המזרחי של ארה״ב.

 

אורלית אוקוביץ', הזכיינית והבעלים של חברת טיפוח הציפורניים ביו סקלפצ'ר, יוצאת לחופשה של עשרה ימים החל מ־1 בספטמבר - לא תאמינו - עם הגרוש שלה יוכי, שף ברשת מלונות פתאל. היעד: דוברובניק, קרואטיה.

 

לעומת הנוסעים, יש גם מי שחזר: ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס, ראה בלונדון את חצאי הגמר של הכדורסל באולימפיאדה. אבי מוטולה, מנכ"ל אפריקה תעשיות, היה בין צופי הגמר של הכדורסל והכדורגל.

 

מי עובד איפה?

 

גדי דודיאן (38) שודרג לדרגת סמנכ"ל מחשוב בבנק יהב. דודיאן מנהל את האגף בבנק משנת 2010.

 

מינויים בחיפה כימיקלים: ראול רונן (49) מונה לסמנכ"ל שרשרת אספקה. בתפקידו האחרון היה סמנכ"ל תפעול ופרויקטים; עמיחי זיידר (44) מונה לסמנכ"ל תפעול בחברה. בתפקידו האחרון שימש כמנכ"ל חיפה כימיקלים צפון; יואב כץ (46) מונה למנכ"ל חיפה כימיקלים צפון. בתפקידו הקודם שימש כסמנכ"ל הנדסה ופיתוח בפיניציה ישראל־אמריקה; וגיל אלימלך (47) מונה למנהל אגף פיתוח תהליכים ומוצרים בחברה. בתפקידו האחרון היה מהנדס תהליכים ראשי בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x