$
דיבידנדים

איך דוד אבנר הרוויח בטעות 317 שקל?

מי שכיהן כמנכ"ל פרטנר, רכש לפני שבועיים בטעות כתבי התחייבות של הבנק בהיקף של 135 אלף שקל

כתבי כלכליסט 10:3501.08.12

איך דוד אבנר הרוויח בטעות 317 שקל?

 

בנק לאומי הודיע אתמול לבורסה כי הדירקטור דוד אבנר, מי שכיהן כמנכ"ל פרטנר, רכש לפני שבועיים בטעות כתבי התחייבות של הבנק בהיקף של 135 אלף שקל באמצעות אחד ממנהלי התיקים שלו. אבנר גילה זאת לאחר שבית ההשקעות הסב את תשומת לבו לרכישה, שעומדת בניגוד להנחייתו שלא לרכוש עבורו ניירות ערך של בנק לאומי. אבנר ביקש למכור את כתבי ההתחייבות באופן מיידי, ארבעה ימים לאחר שנרכשו. מהעסקה השגויה יצא ברווח קל של 317 שקל. 

מישל אודי

 

דוד אבנר דוד אבנר צילום: עמית שעל

 

מצוקת הנדל"ן של מיקי צלרמאיר

מיקי צלרמאיר וגיא צפריר הם לא רק עורכי דין שותפים במשרד צלרמאיר פילוסוף, אלא גם שותפים לעסקת נדל"ן בשכונת נווה צדק הציורית בתל אביב. כך מתברר מהליך משפטי המתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שבו השניים מבקשים להוריד 27 אלף שקל מגובה המס שהם נדרשים לשלם לרשויות המס בגלל רכישת בית היסטורי בשכונה הנחשבת.

 

הבית בשכונת נווה צדק שרכשו צלרמאיר וצפריר הבית בשכונת נווה צדק שרכשו צלרמאיר וצפריר צילום: אוראל כהן

 

עסקת הרכישה עברה כמה גלגולים. הבית, שהיה שייך בעבר למשפחת אמזלג, אחת המשפחות היהודיות האמידות, נרכש ב־1996 בנאמנות על ידי עו"ד אבי פילוסוף - שותפו הבכיר של צלרמאיר - עבור שרון טראוב לנדסמן. כעבור ארבע שנים העבירה ללא תמורה את הבית לאביה, יוסי לנדסמן, וזה החזיק בו עשר שנים. כאן נכנסו לתמונה צלרמאיר וצפריר, ורכשו את הבית, על פי חוזה העסקה, ב־380 אלף דולר באוקטובר 2010. צלרמאיר טוען כי שווי הנכס ביום מכירתו, ממנו גוזרים את המס המשולם למדינה, עמד על 1.36 מיליון שקל.

 

אלא שרשויות המס העריכו אותו גבוה יותר - 2.167 מיליון שקל, ומכאן שגובה המס שהן דורשות מצלרמאיר וצפריר הוא 54 אלף שקל - פי שניים ממה שהם מוכנים לשלם. ברשות המסים מסבירים כי "שני הצריפים הקיימים על החלקה מיועדים להריסה, והניצול המיטבי של הנכס הנו בניית תשע יחידות דיור בשטח של 1,000 מ"ר".

 

בנוסף, מתברר, קיימת גם הערכת שווי שלישית. ביולי 2011 העריך השמאי גיל וינלס את הנכס לבקשת צלרמאיר עצמו בכ־7.95 מיליון שקל. מספר זה נעדר מפנייתו לרשויות המס. צלרמאיר וצפריר בחרו לא להתייחס למספר הנוסף, ומסרו בתגובה: "חילוקי דעות עם רשויות המס הם מנת חלקם של העוסקים בעסקאות נדל"ן. הנושא המתואר אכן מתברר, וכמובן שנכבד כל החלטה שתינתן".

מארק שון

 

 

משפחת עופר סלקטיבית

ליאורה עופר, מבעלי השליטה בעופר השקעות, כנראה שכחה שיש לה עוד אחזקות מלבד מליסרון. אחרת קשה להבין מדוע רק אתמול דווחו המשקיעים של מזרחי טפחות, בה מחזיקה עופר השקעות (19.66%), על תביעה המתנהלת נגד בכירי עופר השקעות, בגלל תרמית, לכאורה, בניירות הערך של אחזקה אחרת שלה - מליסרון. מתברר כי הדיווח, שעליו ידעו משקיעי מליסרון בזמן אמת, ניתן למשקיעי מזרחי טפחות רק לאחר שרשות ניירות ערך שמה לב לכך שהבנק לא דיווח על התביעה. ממזרחי טפחות נמסר כי "הדיווח פורסם במועד שנמסר מעופר השקעות".

מישל אודי

 

ליאורה עופר ליאורה עופר צילום: ורדי כהנא

 

מנכ"ל מי עדן משעשע את עצמו

לקוחות מי עדן השתתפו באירוע של החברה בפארק גני יהושע שלשום ואתמול, שכלל בין היתר הופעה של יובל המבולבל. כנראה למנכ"ל מי עדן יריב שפירא יש חיבה עזה למבולבל, אחרת קשה להבין מדוע הוא וסמנכ"ל השיווק והמכירות מיכאל רבינוביץ' זכו להופעה פרטית משלהם מאחורי הקלעים.

 

תיק הרווחה של איציק אברכהן

הרב יעקב גלוברמן מעמותת החסד יד ביד, יחד עם נבחרת ישראל בכדורסל ומנכ"ל שופרסל איציק אברכהן, השיקו את פרוייקט "ילקוט לילד הנזקק" שבמסגרתו ייתרמו 25 אלף ילקוטים ומכשירי כתיבה לילדים נזקקים. החלוקה מתבצעת באמצעות אגפי הרווחה ברשויות המקומיות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x