$
דיבידנדים

דיבידנדים: מדוע פוטר מנכ"ל חברת הנדל"ן המניב רבד

וגם: סטנלי פישר ייפרד מהאאודי A6 לטובת רכב שרד חדש, צמרת המשטרה התארחה במשרדי רשות ניירות ערך בתל אביב ומאריסה מאייר מאמצת הרגלים ישנים

כתבי כלכליסט 09:1031.07.12
כבר לא אהובו

קצת יותר מארבע שנים מכהן אריאל אבן (47) כמנכ"ל חברת הנדל"ן המניב הציבורית רבד, בשליטת (63%) יגאל אהובי. אתמול, בהודעה לקונית לבורסה הנחשבת לנדירה בענף, הודיעה החברה כי אבן פוטר. סיום עבודתו ייכנס לתוקף בעוד שלושה חודשים. מה קרה? "הפיטורים אינם כרוכים בנסיבות שיש להביאן לידיעת בעלי המניות של החברה", נמסר מרבד לבורסה. על פי הערכות, אבן פוטר על רקע חילוקי דעות עם אהובי, המכהן גם כיו"ר הדירקטוריון.

 

יגאל אהובי יגאל אהובי צילום: תמר מצפי

 

אבן הגיע במאי 2008 לרבד, לאחר שכיהן כשנתיים כמנכ"ל קרן הנדל"ן ריט 1, שהיה בין מייסדיה. לפני כן שימש כמשנה למנכ"ל חברת הנדל"ן גזית גלוב במשך כחמש שנים. על פי הסכם העסקתו ברבד, העניק לה שירותי ניהול בתמורה ל־160 אלף שקל בחודש. בנוסף החזיק ב־425 אלף אופציות שניתנו לו בעת כניסתו לתפקיד לרכישת מניות החברה במחיר של 14.5 שקל למניה - אז "בתוך הכסף" - אותן יכול היה לממש במנות שוות אחת לשנה. אך מאז כניסתו לתפקיד צללה מניית החברה ב־78%, ולאבן לא כדאי היה לממש את האופציות במחיר הפסד. אתמול חתמה המניה את יום המסחר במחיר של 4.09 שקלים בלבד. כדי שיוכל לממש את האופציות ברווח יצטרך אבן להחזיק אצבעות לזינוק של כ־255% במחיר המניה עד לסוף כהונתו ב־28 באוקטובר.

ענת ציפקין

 

מאריסה מאייר בטעם של פעם

יש ארוחות חינם: מנכ"לית יאהו החדשה, בכירת גוגל לשעבר מאריסה מאייר, מאמצת הרגלים תזונתיים ממקום עבודתה הקודם. לפי דיווח של קארה סווישר ב־All things D, בלוג הטכנולוגיה של "הוול סטריט ג'ורנל", מאייר הודיעה לעובדים כי כל המזון בקפטריה של החברה בעמק הסיליקון, URLs Cafe שמה, יהיה בחינם, בדיוק כמו בגוגל. מדובר בשדרוג משמח עבור העובדים, שעד עתה נהנו רק ממשקאות בחינם. "זה אולי משהו קטן, אבל אנשים נרגשים", אמר אחד מהם.

מאייר מתכננת עוד כמה שינויים מרכזיים במבנה ובחלוקה של אזורי העבודה, שוב ברוח גוגל, כדי להפוך את העבודה במקום לשיתופית ומהנה יותר. השינויים אולי מינוריים ואף קוסמטיים, אבל זה זמן רב שהאווירה ביאהו היתה שפופה ודיכאונית, ומהפך בתחושת העובדים יכול לספק להם ולחברה את האנרגיה הדרושה לביצוע מהלכים משמעותיים יותר.

עומר כביר

 

 

מאריסה מאייר מאריסה מאייר צילום: עמית שעל

 

יד ראשונה מנגיד

סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, ייפרד בימים הקרובים מהאאודי A6 הצמודה לטובת רכב שרד חדש, כך נודע ל"כלכליסט". האאודי המשמשת את פישר תוצע כבר בקרוב למכירה במכרז. בדומה לשרים, שבימים אלה ממש נדרשים לבחור בין סיטרואן C5 ובין ב.מ.וו 528, גם פישר יידרש להכריע בין מכונית המנהלים הצרפתית למכונית היוקרה הגרמנית. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שפישר כבר תיאם נסיעת מבחן בסיטרואן C5, האופציה שמבחינה תדמיתית נחשבת זולה יותר, כדי להתרשם מנוחות הרכב. בב.מ.וו טרם התקבלה בקשה דומה.

תומר הדר

 

סטנלי פישר סטנלי פישר צילום: מיקי אלון

 

חקירה לעומק

צמרת המשטרה בראשות המפכ"ל יוחנן דנינו התארחה אתמול במשרדי רשות ניירות ערך בתל אביב. יו"ר הרשות שמואל האוזר ניצל את ההזדמנות כדי להכיר לכחולי המדים את אלי לוי, שייכנס ב־1 בספטמבר לתפקידו כראש מחלקת חקירות ומודיעין ברשות במקומו של ניר בר און. במהלך המפגש החליפו ראשי המשטרה והרשות תשורות: דנינו קיבל את ספר תוכנית העבודה של המשטרה, "נקודת מפנה", ואילו האוזר הרוויח את הדו"ח השנתי של הרשות.

 

דב קוטלר מעגל לטובה

מנכ"ל ישראכרט דב קוטלר נרתם לטובת העמותה הוולנטרית "עיגול לטובה" של הפילנתרופ אורני פטרושקה, ממייסדי כרומטיס וסקורפיו. התוצאה: בתוך שלושה ימים גייסה החברה יותר מ־15 אלף משתמשים בכרטיס, שתרמו את האגורות המצטברות בעסקאות לעמותות על פי בחירתם.

 

קפה קטן

בקניון רננים נפתח בית הקפה לילדים "מיק קפה" שהקים יניב חממי, דבר שמשך אליו בשישי האחרון דווקא מבוגרים מהקהילה העסקית ובהם מנכ"ל קניוני עופר ומשנה למנכ"ל קבוצת מליסרון משה רוזנבלום; יוני סער, מבעלי קבוצת פרומרקט; וניר שירצקי, מנכ"ל איתוראן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x