$
משפט

ויליגר משיב אש: "עו"ד כליף הוא זה שחייב לי 12 מיליון שקל"

כך טוען בעל השליטה בויליפוד בבקשת רשות להתגונן שהגיש לביהמ"ש המחוזי בתל אביב נגד עורך דינו לשעבר. הבקשה הוגשה כמענה לתביעה של 3.1 מיליון שהגיש עו"ד כליף נגד ויליגר בסדר דין מקוצר

יצחק דנון 08:2325.07.12

"אני לא חייב לעו"ד אורי כליף דבר. הוא זה שחייב לי יותר מ־12 מיליון שקל", כך טוען צבי ויליגר, בעל השליטה בחברת ויליפוד, בבקשת רשות להתגונן שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד עורך דינו לשעבר כליף. הבקשה הוגשה כמענה לתביעה של 3.1 מיליון שהגיש עו"ד כליף נגד ויליגר בסדר דין מקוצר בחודש יוני האחרון.

 

ההליכים המשפטיים בין כליף וויליגר כוללים כמה פרקים קודמים. בעבר הגיש ויליגר נגד כליף תביעה בהיקף של 13 מיליון שקל וזכה בה בהיעדר הגנה. זמן קצר לאחר מכן בוטל פסק הדין לאחר שכליף הוכיח כי לא קיבל את התביעה.

 

ביוני האחרון הגיש כליף תביעה משלו נגד ויליגר, שבה טען כי האחרון סירב לשלם לו בעבור שירותים שקיבל ממנו, ובהם השגת הסדר מול רשויות המס להפחתת מס של יותר מ־8.5 מיליון שקל. נוסף על כך, טען כליף כי ויליגר לא השיב לו 1.8 מיליון שקל, שאותם קיבל ממנו לשם רכישת מניות ויליפוד.

 

צבי ויליגר צבי ויליגר צילום: עמית שעל

 

בבקשת הרשות להתגונן שהגיש ויליגר כעת הוא טוען כי כל תכליתה של תביעתו של כליף היא להסיט את "אלומת האור המכוונת למעשי התרמית שלו". מעשי התרמית עולים לכאורה מהתביעה שהגיש ויליגר עצמו נגד כליף ועוסקת בעסקת רכישת קרקעות ברומניה.

 

לדברי ויליגר, כליף לא היה זה שטיפל בענייני המיסוי שלו כפי שהתחייב לעשות, ושכר הטרחה הסופי שעמד על 1.17 מיליון שקל שולם על ידיו במלואו בהסכמתו המלאה של כליף.

 

ויליגר מכחיש את טענתו של כליף, שלפיה פעל להפחתת שומת המס שלו וטוען עוד כי המס שנפסק לו בפועל היה גבוה בהרבה מכפי שנטען בתביעה.

 

ויליגר מציין כי ההסדר עם שלטונות המס לא היה סופי ולכן גם הסכום ששולם על ידיו ניתן לפנים משורת הדין תוך התחייבות להחזיר לו כסף, ככל שיתברר כי שולמו לו סכומים ביתר. ויליגר טוען כי רק כשנתגלה לו שכליף רימה אותו בעסקת הנדל"ן ופנה להליכים משפטיים, נזכר האחרון לפתע בחוב שהוא חייב לו כביכול בנוגע לעסקת ויליפוד והחליט לתבוע סכום זה, אף שהוסכם על קיזוזו לפני שנים.

 

פרקליטו של כליף עו"ד אופיר צברי בתגובה: "תביעת מרשי מבוססת על הסכם שכר טרחה החתום על ידי ויליגר שמנסה להתכחש למסמך החתום על ידיו. כליף מכחיש את טענת הקיזוז של ויליגר ומאמין כי בסופו של דבר יקבל את המגיע לו ממנו. בנוגע לסוגיית הסדר המס, בעבר ניסה ויליגר לטעון כי כליף לא ייצגו, אולם התביעה מבוססת על מסמך חתום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x