$
דיבידנדים

דיבידנדים: בממשלה יש עשן בלי אש

עובדי הציבור המעשנים מאיימים בשביתה לאחר שהחלה אכיפת חוק איסור העישון במשרדי הממשלה. מנגד, העובדים הלא מעשנים כמובן מברכים

כתבי כלכליסט 08:5323.07.12
שרים ומנכ"לי משרדים ממשלתיים עמדו בימים האחרונים תחת מתקפת מיילים זועמת של עובדי ציבור. בקשתם היתה להקצות עבורם, לכל הפחות, חדרי עישון, לאחר שבמשרדי הממשלה החלו ליישם את תזכיר החוק למניעת איסור עישון במקומות ציבוריים.

 

מתברר כי לפי ההוראה העישון נאסר בכל משרד ממשלתי, לרבות כלל המבנים שהם רכוש המדינה. התיקון אף חרץ כי לא יהיה ניתן להקצות חדר מיוחד לצורך העישון.

 

משרד האוצר. המעשנים יעלו לגג? משרד האוצר. המעשנים יעלו לגג? צילום: עמית שאבי

 

"הייתכן שעל העובדים המעשנים להסתתר בחדרי השירותים או לצאת מחוץ לשטחי המשרדים כדי לעשן?!", נכתב במיילים הזועמים. "האם ניתן לצאת בהחלטה שרירותית כזו, כשידוע לכולנו כי הדחף לעישון איננו בשליטת המעשנים?!". חלק מארגוני העובדים במשרדים טענו כי מדובר למעשה ב"הרעת תנאים" ואיימו בשביתה.

 

מנגד, עובדים אחרים ציינו כי הם שבעי רצון מההוראה ומהאפשרות לנשום אוויר נקי. "מי שרוצה לעשן ולהרוג את עצמו שיעשה זאת בבית או מחוץ למשרד. עישון זה לא זכות שיש לעובדים אלא צרה שיש להימנע ממנה", כתב אחד המברכים.

 

המעשנים גייסו את אריאל יעקובי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אשר הציע לפתוח את הגג ולהתאים אותו לשהיית מעשנים. במשרד הבריאות אמרו ל"כלכליסט" כי "ב־11 ביולי נכנסה לתוקף החלטת הממשלה, שלמעשה מיושמת כבר שנים בכמה משרדי ממשלה. העובדה היא שחדרי עישון אינם מספקים את ההגנה הנדרשת מפני חשיפה לעישון כפוי".

תומר אביטל

 

בבילון חוגגת בנפרד

160 עובדי בבילון נהנו ממסיבת קיץ בחמישי האחרון בביתו ההרצלייני של מנכ"ל החברה, אלון כרמלי. הסיבה למסיבה: יום הולדת 15 לחברה, וחציית רף 150 מיליון המשתמשים בתוכנת התרגום המובילה בעולם. האטרקציה: אמנון עובדיה, המייסד והמנכ"ל הראשון של החברה, הפציע באירוע. בעלי החברה נעם לניר דווקא לא נכח, כי באותו זמן היה בחופשה משפחתית ביוון.

 

עובדי בבילון חוגגים עובדי בבילון חוגגים צילום: עינב מור

 

העיקר הכוונה

אתמול בערב הוכרזו זוכי תחרות "האריה השואג" בין משרדי הפרסום, ובהם גם משרד בן חור אלכסנדרוביץ' על קמפיין המאבק לשינוי חוק טל. אה, החוק לא שונה? איתי בן חורין, מברכים אתכם על הלא מוגמר? "זו עבודה התנדבותית שלנו כחלק מהמאבק למען שוויון בנטל. הצלחנו להעלות את הנושא לסדר היום, והעובדה היא שנתניהו רצה ללכת על זה לבחירות וקדימה פרשה בגלל זה מהממשלה".

 

אריה שאשא, מבעלי קבוצת שאשא העוסקת בנדל"ן והסעות וחבר מזכירות הליכוד, קיבץ בחמישי האחרון באולמי דניאל באור יהודה שורה של שרי ממשלה בכירים לרגל חגיגת הולדת נכדו - בנו של אודי שאשא. באו להרים כוסית: יובל שטייניץ, ישראל כץ, סילבן שלום, משה כחלון, גלעד ארדן, לימור לבנת וגדעון סער.

 

דני חכים, בעלה של דנה עזריאלי וקרטיסט, הוביל במהלך השבוע שעבר טורניר קרטה למען השלום במכון וינגייט שהסתיים ביום חמישי במינגלינג סוער בביתו בהרצליה פיתוח.

 

יאיר מלכה, מבעלי רשת קפה גרג, כל כך התלהב מהפתיחה של הסניף בקניון מלחה, עד שזרם עם רעייתו ענת וילדיהם עילאי ורומי לחופשה ירושלמית לאורך הסופ"ש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x