$
משפט

מפרק קווי אשראי: אנשי קש של מימון וצוף רכשו אג"חים במיליונים

במהלך אסיפת נושים דרמטית נטש את הישיבה עו"ד אופיר נאור, המייצג את מחזיקי האג"ח. אמש דחו את הצעתו של ערי סטימצקי

מארק שון 12:0518.07.12

מיני דרמה באסיפת הנושים של קווי אשראי: עו"ד אופיר נאור, המיצג את נציגות מחזיקי האג"ח, החליט לקום ולעזוב את הישיבה באמצע דבריו של רמי בובליל, המייצג את ערי סטימצקי.

 

מחזיקי אגרות החוב דחו אמש את הצעתו של  סטימצקי לרכישת אגרות החוב. היום (ד') אמורה

להתקיים הצבעה של הנושים כולם על שתי ההצעות שהועלו - ההצעה הראשונה של קובי מימון וחיים צוף, לשעבר בעלי השליטה בקווי אשראי, ונציגות בעלי האג"ח היא כי בעלי האג"ח יקבלו 29% מהחוב (כ־21 מיליון שקל) וביטול התביעות נגדם. מנגד, קיימת הצעתו של סטימצקי שמציע לבעלי האג"ח 33% מהחוב, כשהתביעות נגד מימון וצוף יימשכו.

 

נציג רשויות המס הודיע שהוא תומך בהצעה של סטימצקי. "רק המפרק יכול להגיש הצעה להסדר נושים. לנושים עצמם, גדולים ככל שיהיו, אין סמכות להגיש הסדר נושים", אמר עו"ד זאכריה קאסם. "מעבר לכך, ההיגיון הכלכלי מחייב שאתמוך בהצעה של סטימצקי".

 

"טעם לפגם"

 

אסיפת הנושים החלה עם גילוי נאות של מפרק החברה, עו"ד יצחק מירון, כי סטימצקי הוא לקוח שלו בימים אלה. למרות זאת מירון הדגיש כי לא נתן לו שירותים בכל הקשור לתיק הפירוק.

 

"ההצעה מצד הנתבעים הובאה באמצעות מחזיקי האג"ח בגלל שהמפרק סירב לקדם פשרה", אמר קודם לכן עו"ד נאור. הוא התייחס לעובדה כי סטימצקי הוא לקוח של מירון, ואמר כי "יש לכך השלכות מסחריות על החלטות של המפרק שישפיעו על לקוח שלו, ויש בכך טעם לפגם".

 

עו"ד מירון דיבר על הצעות קודמות: "היתה הצעה אחת של עו"ד פיני רובין בגובה 50 אלף דולר. מלבד זאת היה מציע שאני לא יכול לחשוף, שהפסיק את המו"מ לאחר שההצעה עלתה. לפי הצעה זו, שעלתה לפני שנה וחצי, סכום הפשרה הוא 70-60 אלף שקל. הסיבה להפסקת המו"מ היה כי מוטי בן ארי, יועץ ההשקעות של קובי מימון, ניהל אותו".

 

עוד אמר כי "אני רוצה שעו"ד נאור יתן תשובה - מי רכש אגרות חוב במיליוני שקלים בשבועות האחרונים? צריך לוודא שאין ניגוד עניינים. לפי מיטב המידע שיש בידנו, הנתבעים (קבוצת קובי מימון-חיים צוף, מ"ש) או אנשי קש שלהם עומדים מאחורי רכישת האג"חים".

 

מעו"ד אופיר נאור נמסר בתגובה: "הודענו באסיפה שמחזיקי אגרות החוב דחו את ההצעה של בובליל ברוב של 100%. לא נמצא מחזיק אחד שתומך. מדובר על מחזיקים וותיקים, פרטיים ומוסדיים. הסיבה היא אחת: ההצעה של סטימצקי פחות טובה, ההצעה הנגדית יכולה להגיע ל-70 אגורות (לכל אגרת חוב. כיום ההצעה היא 49.5 שקל לכל אגרת. מ"ש). המפרק פועל לסיכול הרצון של הנושים בסיסמאות ולא בעובדות. אין שום פגם בהחלטה של מחזיקי אגרות החוב לאחר שקיבלנו הצהרות מפורשות על היעדר ניגוד עניינים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x