$
משפט

פרסום ראשון: תביעות בסך 210 מיליון שקל נגד חברות המשקאות

הטענה המרכזית של התובעים: חברות המשקאות אינן מנחות את הצרכנים כיצד לנהוג במשקאות דיאט הכוללים חומרים שצריכים להיות מאוחסנים בטמפרטורה של מתחת ל-20 מעלות

מארק שון 18:0417.07.12

חמש תביעות ייצוגיות בסכום כולל של כ-210 מיליון שקל הוגשו ביומיים האחרונים נגד חברות משקאות, בראשון החברה המרכזית (קוקה-קולה) בגובה 118 מיליון שקל. בכוונת עורכי הדין המטפלים בתביעות להגיש עוד מספר תביעות בימים הקרובים. הטענה המרכזית של התובעים: חברות המשקאות אינן מנחות את הצרכנים כיצד לנהוג במשקאות דיאט הכוללים חומרים שצריכים להיות מאוחסנים בטמפרטורה של מתחת ל-20 מעלות.

 

  צילום: בלומברג

 

שורת הנתבעות הולכת ומתארכת אך בשלב זה התביעות העיקריות הוגשו נגד חברת קוקה-קולה וחברה בבעלותה בשם "מבשלות בירה בינלאומיות", המשווקת משקאות פריגת, והנתבעת ב-45.5 מיליון שקל. בית השיטה המשווקת את משקאות עסיס דיאט הנתבעת על 20.1 מיליון שקל, בלו משקאות נתבעת ב-7.16 מיליון שקל ודנשר על 18.8 מיליון שקל.

 

הטענות לגבי כל החברות זהות. המוצרים שמכילים את הממתיק המלאכותי הידוע בשם אספרטיים, חומר שנוי במחלוקת שעל פי מחקרים גורם לתופעות לוואי שליליות רבות ואף מהווה גורם סיכון לסרטן. התובעים מדגישים כי המסקנות אינן מבוססות מדעית (כלומר, אי אפשר להוכיח אותם ברמת וודאות מדעית – מ"ש).

 

הטענה של התובעים היא לגבי אי סימון של המוצרים. "הצרכן אינו מודע כי קיימות מגבלות של ממש על אחזקתו (של מוצר דיאט), הובלתו ועל השימוש בו. המוצרים אינם מובלים בקירור אלא במשאיות פתוחות, שאין צורך במומחיות על מנת להבין כי הטמפרטורה עולה בהרבה על 20 מעלות, במיוחד בחודשי הקיץ".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x