$
משפט

עמוס לוזון הורשע בעבירות בנייה ופאואר סנטר פ"ת ייסגר

לוזון, הבעלים של מכבי פתח תקווה, ושותפיו בפאואר סנטר בפתח תקווה הורשעו בשימוש בקרקע חקלאית ובהפרת צו מינהלי במסגרת הסכם טיעון. המדינה תבקש להטיל עליהם קנס של 15 מיליון שקל, מאסר על תנאי והריסת 2,000 מ"ר מהמתחם

אירית קוטונה 15:1809.07.12

בעלי הקרקע של מתחם ירקונים בפתח תקווה הורשעו אתמול בבית משפט השלום בכפר סבא בעבירות בנייה במסגרת הסדר טיעון. מדובר בעמוס לוזון - בעלי מכבי פתח תקווה בכדורגל ואחיו של אבי לוזון, לוי שטרית, אפרים מאיר, החברות שבשליטת השניים וכן חברת הכשרת הישוב קניונים ומרכזי מסחר בע"מ.

 

כתב האישום המתוקן שהוגש לביהמ"ש מייחס להם עבירות בנייה ושימוש במקרקעין ללא היתר, שימוש בקרקע חקלאית, שימוש במבנה בסטייה מהיתר הבנייה, סטייה מתוכנית והפרת צו מינהלי.

 

מתחם ירקונים מתחם ירקונים צילום: אריאל בשור

 

כחלק מהסדר הטיעון שאליו הגיעה פרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה עם בעלי הקרקע, המדינה תבקש להטיל על כל הנאשמים יחד קנס של 15 מיליון שקל. המדינה התחייבה כי קנס זה יהיה המקסימלי שאותו תבקש, וכי לא תוכל לתבוע את הנאשמים שעמם הגיעה להסדר גם בהליך אזרחי.

 

נוסף על כך הוסכם בהסדר שהוצג לבית המשפט כי המדינה תבקש להטיל על הנאשמים מאסר על תנאי, השימוש במתחם הפאואר סנטר יופסק בתוך תקופה שתיקבע על ידי בית המשפט, וזה יוציא צו להריסת 2,000 מ"ר מהמבנה המסחרי של הפאואר סנטר אשר חורגים מהתוכניות המיועדות לאזור. כן הוסכם כי הנאשמים יתאימו את יתרת הבנייה שלא תיהרס לבנייה שתותר - אם תותר בנייה כלשהי בשטחים אלה.

 

בכתב האישום המקורי הואשמו גם מדלן אונגיל, שכיהנה כמהנדסת העיר פתח תקווה בתקופה הרלבנטית לכתב האישום, וגיורא לב, שכיהן כראש העירייה. משפטם של השניים הופרד ממשפטם של הנאשמים האחרים, וגם עמם הגיעה אתמול הפרקליטות להסדר טיעון שעליו הודיעה לבית המשפט. השניים הודו במיוחס להם במסגרת הסדר הטיעון, שעל פיו יוכלו לבקש, במסגרת טיעוניהם לעונש שנקבעו לספטמבר, כי לא יורשעו.

 

המתחם המדובר הוא קומפלקס עסקים שנבנה ב־1998 במתחם ירקונים בפתח תקווה. לפי התוכניות העירוניות התקפות, השטח מיועד מאז 1968 לשימוש חקלאי והוקצה להקמת פארק.

 

לאחר הרשעת הנאשמים בכתב האישום המתוקן, קבע שופט בית משפט השלום בכפר סבא מיכאל קרשן מועד לדיון לשמיעת טיעוניהם לעונש של הצדדים, ל־5 בנובמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x