שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

כישלון הדירקטורים עובר הלאה

דירקטוריון אלווריון שותף לכישלונה של פעילות ה-WiMAX אך המשקיעים והעובדים משלמים את המחיר

שניר הנדלר 08:2109.07.12
רק לפני חודשיים נאלץ ערן גורב לפנות את כיסאו כמנכ"ל אלווריון, לא לפני שחטף זובור פומבי מצד מבקרי טכנולוגיית ה־WiMAX. מפעילות התקשורת הגדולות בחרו מזמן בטכנולוגיית ה־LTE כטכנולוגיה הסלולרית שתחליף את ה־GSM הנוכחית, אולם אלווריון, שפיתחה את טכנולוגיית ה־WiMAX המתחרה,
העדיפה להילחם בטחנות רוח ולהמשיך לפתח קווי מוצרים המבוססים על הטכנולוגיה שלה, תוך שהיא שורפת עשרות מיליוני דולרים מקופתה.

 

ההחלטה למכור את פעילות ה־WiMAX למפעילת תקשורת הודית אינה מפתיעה, והרוכשת הפוטנציאלית תוכל לנצל את כוח העבודה המקומי הזול יחסית וליהנות מרווחיות, מה שאלווריון התקשתה לעשות עד עתה.

 

נטישת ה־WiMAX תאפשר לאלווריון גם לעבור לרווחיות, אולם ספק אם ההחלטה המאוחרת למכור את הפעילות המפסידה מהווה הודאה בטעות של דירקטוריון אלווריון. אלווריון היא חברה פצועה ומדממת, ואין פלא שהדבר מכאיב לדירקטורים. כשתזרים המזומנים החזוי לוט בערפל והבנקים המממנים עושים שרירים, לדירקטוריון לא נותרה ברירה אלא להעביר את אלווריון לתקופת צנע מדומה. למה מדומה? כי אף שאלווריון נאלצה לפטר עובדים רבים כדי לממן את כישלון ה־WiMAX והמשקיעים איבדו את כספם, הדירקטורים עדיין נהנים מתגמול שנתי של כ־300 אלף דולר.

 

התנפצות חלום ה־WiMAX הביאה את הדירקטורים באלווריון להיפרד מעובדים רבים - וביניהם גורב - ואם החברה תגיע לרווחיות יזקף מהלך זה לזכותם. ועדיין, בדבר אחד הדירקטוריון צודק: מי שנכשל, צריך להחליף אותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x