שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דיבידנדים

דיבידנדים: ילדים טובים משלמים מסים

רשות המסים תשיק בשנת הלימודים הקרובה תוכנית לחטיבות הביניים, שתנסה לחנך ילדים לשלם מסים. וגם: מנכ"ל eBay יגיע לביקור ראשון בארץ

כתב כלכליסט 09:4104.07.12
בין שיעורי התנ"ך, ההתעמלות והספרות, תנסה רשות המסים ללמד את תלמידי ישראל עד כמה חשוב לשלם מסים - זאת במסגרת פיילוט חינוכי חדש שתערוך רשות המסים בכמה חטיבות ביניים החל משנת הלימודים הקרובה.

השיעורים ייערכו במסגרת לימודי האזרחות בבית הספר, ובהמשך ייתכן שיהפכו לחלק מהתוכנית לחינוך פיננסי של משרד האוצר. בשלב ראשון יחל הפיילוט בשתי ערים, רמת גן וחולון, ובהמשך מתכננים ברשות המסים להרחיב את התוכנית לרשויות נוספות. היקף השעות השנתיות שיילמדו במסגרת התוכנית טרם נקבע באופן סופי.

 

תלמידים בקריית שמונה בשיעור חינוך פיננסי תלמידים בקריית שמונה בשיעור חינוך פיננסי צילום: אביהו שפירא

 

עובדי רשות המסים שהתנדבו לצורך הפרויקט צפויים לעבור הכשרה מתאימה שלאחריה ינסו להסביר לתלמידים כיצד עובדת מערכת המיסוי בישראל. בין השאר, ינסו העובדים להסביר לתלמידים בעדינות אילו סנקציות צפויות להם אם לא ישלמו מסים.

 

מנהל רשות המסים דורון ארבלי אמר אתמול כי המודל שעמד בפני יוזמי הפרויקט הוא זה של הקמפיין לשמירה על פרחי בר, שהונהג בעבר בבתי הספר בהצלחה.

 

"יש היום איזו לגיטימציה חברתית לאי תשלום מיסים, למרות שמדובר בפשע לכל דבר. ילדים בגיל בית ספר עדיין בונים את השקפת עולמם, ולכן חשוב להעביר להם את הערך החברתי שבתשלום מס. גם תשלום המיסים הוא עניין חינוכי".

 

על פי הערכות עומד ההיקף ההון השחור בישראל שמקורו בפעילות פלילית או בכסף שלא דווח לרשויות על כ־200 מיליארד שקל בשנה.

הדר קנה

 

מנכ"ל eBay יגיע לביקור ראשון בארץ

מנכ"ל eBay ג'ון דונהו יגיע בספטמבר לביקור ראשון בישראל, כך הודיעה השבוע ענקית המכירות הפומביות המקוונות. דונהו, שיגיע לארץ כנואם המרכזי של כנס האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (HTIA), ינצל את הביקור כדי להגיע לשני מרכזי המו"פ של eBay בנתניה ובתל אביב ובמרכז למניעת הונאות של PayPal (חברה־בת של eBay) בתל אביב. על פי הערכות, הוא ייפגש גם עם ראש הממשלה והנשיא.

 

ג'ון דונהו מנכ"ל eBay ג'ון דונהו מנכ"ל eBay צילום: בלומברג

 

דונהו מגיע לישראל אחרי שרק בחודש שעבר ביקרו בארץ לרגל ועידת הנשיא יו"ר גוגל אריק שמידט, מנכ"ל סיסקו ג'ון צ'יימברס, ומשקיע־העל יורי מילנר, שהשקיע בין השאר בפייסבוק, טוויטר, זינגה וגרופון.

עומר כביר

 

שטייניץ נזכר איך עף מהתיכון בי"א

אתמול, ועידת החינוך של ישראל, מלון דיוויד אינטרקונטיננטל תל אביב. שר האוצר יובל שטייניץ שמגיע לנאום על חשיבות המשמעת בבתי הספר נזכר איך הפריע למורים בתיכון כצנלסון בכפר סבא ועף הביתה בי"א כדי לעשות בגרויות לבד. "רק כשהפכתי למורה בעצמי הבנתי מה לא היה בסדר בהתנהגות שלי", אמר שטייניץ לנוכחים.

תומר אביטל

 

 

שטייניץ שטייניץ צילום: אוראל כהן

 

צבאן מחתן את הבת

היהלומן בכור צבאן ואשתו זיוה, מבעלי רשת תכשיטי צבאן, חיתנו בסוף השבוע את הבת הבכורה הדס (27) עם

החבר בשלוש השנים האחרונות, עו"ד אריק דרך (29). באו לאכול פילה מוסר ים ולשמוע את שלומי שבת: אלי פפושדו, דיוויד אריסון, האחים צחי ועידו חג'ג' ועו"ד ששי גז.

 

זיסר מנשנש גפילטע

מוטי זיסר ואשתו ברכה, שהיא גם מנהלת מאגר מח העצם הלאומי של עזר מציון, הגיעו שלשום לערב התרמה שערך הארגון בהאנגר 11. במהלך הערב הוגשו למי שטרח לבוא ולתרום גפילטע פיש אפרפר, קיגל ומאכלי עדות נוספים, כדי לבטא את זה שקיבוץ הגלויות בארץ יצר את הצורך בהקמת המאגר. באו לתרום: מאיר שמיר, גיל שוויד, עמי גניגר, לוי רחמני ואבי מוטולה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x