$
משפט

עו"ד איתן ארז ביקש למחוק את דרישתו לשכ"ט בתיק רייפמן

בספטמבר ביקש לפסוק לו שכר בהיקף של 835 אלף שקל. ארז: "הבקשה נמחקה לאור אישור שכ"ט אחר"

ענת רואה 09:1527.06.12
עו"ד איתן ארז, המנהל המיוחד לנכסיו של אלי רייפמן, ביקש מהשופטת בתיק ורדה אלשיך למחוק את הבקשה שהגיש בספטמבר 2011 לפסיקת שכר טרחה לפי שעות עבודה בהיקף של 835 אלף שקל. בקשת השכר של ארז פורסמה ב"כלכליסט" בינואר 2012, ונכתב כי הוא ביקש למעשה לגבות כשכר טרחה את רוב הכספים שהיו בקופה ועמדו באותו מועד על 900 אלף שקל.

 

במקביל לבקשת השכר הגיש ארז דו"ח לשופטת, שממנו עלה כי הוא אישר תביעות חוב של נושיו של רייפמן בסכום כולל של 262 מיליון שקל.

 

כעת מתברר כי כחצי שנה לאחר שהוגשה בקשת השכר ולאחר שלא ניתנה בה החלטה כלשהי, פנה ארז במרץ 2012 ב"בקשה מוסכמת" למחיקת בקשת השכר שלו. ארז כתב כי "לאחר דין ודברים עם בא כוח כונס הנכסים הרשמי, הסכימו הצדדים לפנות לבית המשפט על מנת למחוק בשלב זה את הבקשה ללא צו להוצאות".

 

איתן ארז איתן ארז צילום: יובל חן

 

לפני כשבועיים הגיש ארז תביעה נגד אמבלייז, בשם 12 נושים של רייפמן, בסכום של 86 מיליון שקל. זאת לאחר שבדצמבר האחרון אישרה השופטת אלשיך לארז לייצג באופן פרטי את הנושים במקביל לתפקידו כמנהל מיוחד.

 

התביעה הוגשה בטענה שאמבלייז הציגה דיווחים שגויים ומטעים לבורסה בלונדון ובדו"חות הכספיים, כאילו רייפמן מחזיק במניותיה באופן אישי, ובכך הוטעו נושיו להאמין כי יש לו נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים להיפרע מהם. ארז החתים את הנושים על התחייבות לשלם לו 7%–12% מהסכומים שיצליח להשיג בתביעה.

 

ממשרד עו"ד איתן ארז נמסר בתגובה: "הבקשה נמחקה עוד בחודש מרץ האחרון, בין היתר לאור אישור הסכם שכר טרחה אחר בין הנאמן לבין כל הגורמים הרלבנטיים, במסגרת תביעה שהוגשה לאחרונה נגד אמבלייז".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x