שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

3 תושבי בני ברק וירושלים ואשדוד חשודים בהשחתת יד ושם

חוקרי משטרת ש"י הצליחו לאתר את החשודים - בני 18, 26 ו-27 - וטוענים כי הודו בחקירתם גם בריסוס כתובות באתרי הנצחה בבקעת הירדן ובגבעת התחמושת. בדירותיהם נמצאו דגלי אש"ף

איתמר פליישמן, ynet 10:0126.06.12

היחידה המרכזית של מחוז ש"י במשטרה עצרה הלילה (ג') שלושה חשודים בריסוס כתובות נאצה באתר ההנצחה "יד ושם". המשטרה דיווחה כי לאחר חקירה הצליחה היחידה המרכזית של המחוז לאתר את החשודים, שלהם מייחסים גם עבירות שביצעו בגבעת התחמושת ובאנדרטאות בבקעת הירדן. על פי המשטרה, השלושה שיחזרו הלילה את המעשה במוזיאון בירושלים.

 

העצורים הם תושבי ירושלים, בני ברק ואשדוד בני 18, 26 ו-27. המשטרה ערכה חיפוש בדירותיהם והחרימה חומר רב בגנות הציונות ומדינת ישראל, וכן דגלי אש"ף, תרסיסי צבע וחומרים החשודים כדברי הסתה במחשביהם.

 

כתובות נאצה ביד ושם כתובות נאצה ביד ושם צילום: אלכס קולומויסקי

 

ב-19 באפריל ריססו אלמונים גרפיטי על שלוש אנדרטאות לזכר חללי צה"ל ועל ואנדרטת השוטרים שנרצחו בבקעת הירדן. במקום רוססו כתובות בגנות הציונות וצה"ל.

 

כשבוע לאחר מכן, ערב יום הזיכרון הושחת אתר ההנצחה גבעת התחמושת בירושלים, כשרוססו במקום כתובות נאצה בגנות הציונות והיהודים. דגל המדינה הענק שהתנוסס על תורן בגובה של 30 מטרים הופל לרצפה ונשרף כליל. בין יתר הכתובות שרוססו נמצאה כתובת שהיללה את המשורר הגרמני וחתן פרס נובל לספרות גינטר גראס, שעורר תרעומת בישראל, לאחר שתקף את מדיניות ישראל נגד איראן: "גינטר גראס צדק", "הציונות - אם כל חטאת" ו"ציונים עלובים". ראש העיר ירושלים ניר ברקת גינה את המעשה ושלח את צוותי העירייה להסיר את כתובות הנאצה ולסייע להשיב את מצב האתר לקדמותו.

 

מפקד המחוז ניצב עמוס יעקב הנחה את מפקד היחידה המרכזית של מחוז ש"י סגן ניצב חיים ניסים לפתוח בחקירה מאומצת לגילוי החשודים במעשה.

 

במשטרה טוענים כי בחקירה ראשונית גלויה הודו המעורבים בפרשה בביצוע העבירות ב"יד ושם" ובאנדרטאות בבקעת הירדן, וכן בהשחתת האתר בגבעת התחמושת. בצהריים צפויים השלושה להגיע לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x