שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ראש לשכת עוה"ד מגיב לטענה שהוא עילג: "גדלתי בדרום, לא היה לי זמן לצקצוקי לשון"

עו"ד דורון ברזילי התגונן היום בפני מכתבו של ראש הלשכה הקודם עו"ד שלמה כהן שהאשים אותו בשגיאות תחביריות במכתב ששלח לכל עורכי הדין בישראל ובו דרש להדיח את השופטת ורדה אלשיך מתפקידה

ענת רואה 18:0712.06.12

פרשת הפרוטוקול המשופץ מעוררת קרבות מביכים בלשכת עורכי הדין בין ראשי הלשכה לדורותיהם.

 

לאחר ששלשום (א') הפיץ ראש הלשכה עו"ד דורון ברזילי מכתב לכל עורכי הדין בישראל ובו דרש להדיח את השופטת ורדה אלשיך מתפקידה וציין כי יפעל להחזיר את משוב השופטים, הוא נענה במכתב בוטה ששיגר אליו ראש הלשכה לשעבר, עו"ד שלמה כהן, שהאשים אותו בעילגות וחוסר הבנה.

 

היום הגיב ברזילי במכתב לכהן, והתגונן בפני ההאשמות באמצעות טענה שלעו"ד כהן היו אמצעים כלכליים רבים יותר שהבטיחו לו שליטה טובה יותר בשפה העברית.

 

חילופי המכתבים החלו שלשום במכתב ששיגר ברזילי לעורכי הדין ומוען במקור לנשיא ביהמ"ש העליון אשר גרוניס. במכתב זה הוא כתב כי חוות דעתו של אליעזר גולדברג, נציב תלונות הציבור על שופטים שקיבל התלונות נגד אלשיך, "מציבה אותנו כאחראים להתנהלותה התקנית של מערכת המשפט בישראל ואין ברירה אחרת, אלא שאומרת, שעם כל הצער בדבר על כב' השופטת ורדה אלשיך לסיים את תפקידה במערכת המשפט".

 

ברזילי הוסיף וכתב כי תוצאה זו היתה יכולה להימנע אילו המשוב היה קיים וביקש מגרוניס ומשר המשפטים יעקב נאמן לתאם עמו פגישה בנוגע לסוגיית חידוש המשוב על השופטים.

 

לא חלפו שעות רבות ועו"ד כהן, יוזם משוב השופטים, שיגר לברזילי מכתב ובו הוא טען כי "אין כל קשר ולו הרחוק ביותר, בין התנהלותה של השופטת אלשיך הנבדקת ע"י מערכת המשפט לבין המשוב". לדברי כהן, "הערוב בין השניים מלמד על כשל חמור בהבנת מהותו ותכליתו של המשוב. התייחסותך לעניין זה מלמדת שוב שאתה נכון לנקוט כל צעד פופוליסטי נמוך בניסיון נואל להרוויח נקודות".

 

כהן סיים את מכתבו בעקיצה לברזילי: "אבקשך להיעזר במישהו השולט בשפה העברית כאשר אתה כותב מסמכים בשפה זו. הלשון העילגת ושגיאות הפיסוק שבמכתבך מביישות את כולנו".

 

"על עילגות, על יהירות ועל מה שביניהם"

 

היום הגיב ברזילי למכתבו של כהן, כששורת הנושא של מכתבו היא "על עילגות, על יהירות ועל מה שביניהם". לדברי ברזילי במכתב, "לקחתי לתשומת ליבי את הערתך הבונה ביחס לאופן העילג שבו אני מנסח את מכתביי, אשתדל מאוד להשתפר להבא. לדאבוני, כמי שמשפחתו מתגוררת בדרום הארץ וכמי שנאלץ לסייע לפרנסת המשפחה מאז היותו נער, לא היה לי די זמן לתרגל צקצוקי לשון וחידודי מילים".

 

ברזילי ממשיך וכותב לכהן: "אשריך שזכית להון משפחתי שסייע לך לרכוש השכלה רחבה ועברית מצוחצחת. אין לי יכולת או כוונה להתחרות בזה או בזה... כל שאמרתי ומאחר שאתה אינך עילג כמוני, אני משוכנע שהבנת זאת – הוא שאילו המשוב היה נערך, ייתכן שבידי מערכת המשפט היו מצטברים די נתונים ביחס לכב' השופטת אלשיך, אשר לא מן הנמנע שהיו מאפשרים, אולי, טיפול מוקדם בהתנהלות המיוחסת לה על ידי הנציב". ברזילי סיים את מכתבו באומרו: "בשמי ובשם יתר חברי הלשכה – אני שוב מודה לך על ההערות המועילות והבונות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x