שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

התמ"ת נגד JCS: הגיש תביעה תקדימית על אפליית נשים באולפני הבירה

בעקבות פניות של עובדות, נמצאו לכאורה פערי שכר בלתי מוסברים בין עובדות לעובדים בחברת JCS אולפני הבירה בירושלים. עוד עולה כי במהלך 8 שנים התקבלו עבודה בחטיבת החדשות של החברה רק 2 אימהות מתוך 131 עובדים שהתקבלו לעבודה בשנים אלה

הדר קנה 13:3811.06.12

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת הגישה הבוקר תביעה תקדימית כנגד JCS אולפני הבירה בירושלים, על אפליית נשים ואימהות עובדות.

 

מדובר בבקשה למתן צו כללי, מבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, לחייב את חברת JCS - אולפני הבירה ירושלים בע"מ, למפות את החברה על בסיס מגדרי וליצור תוכנית להטמעת שוויון, באופן שיבטיח את שילובן של נשים ואימהות עובדות בחברה, תוך הסרת חסמים ותיקון פערי שכר, הקיימים, לכאורה, ומהווים חשש לאפליה על רקע אימהות וכנגד נשים בחברה.

 

אמא ובתה ליד דן ילדים (ארכיון) אמא ובתה ליד דן ילדים (ארכיון) צילום: גיא אסיאג

 

בעקבות פניות של עובדות, ערכה עו"ד אינה סולטנוביץ'-דוד, נציבה אזורית של מחוז ירושלים והדרום בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת, בירור עם חברת JCS, בליווי רו"ח קובי גינזבורג מטעם נציבות השוויון, שבדק את נתוני שכר העובדים והעובדות, במטרה לבדוק חשדות לפערי שכר בין נשים לגברים, המהווים עבירה לכאורה על חוק שוויון הזדמנויות בעבודה ועל חוק שכר שווה לעובדת ולעובד.

 

מהבדיקה עולה, כי נמצאו לכאורה פערי שכר בלתי מוסברים בין עובדות לעובדים בחברת JCS. עוד עולה מכתב התביעה, כי במהלך 8 שנים (2003-2010) התקבלו לעבודה בחטיבת החדשות של חברת JCS רק 2 אימהות בלבד מתוך 131 עובדים שהתקבלו לעבודה בחטיבת החדשות של החברה בשנים אלה. בנוסף, עולה מכתב התביעה, כי בשנים אלה חלה ירידה של 76% במספר הנשים המועסקות בחטיבת החדשות בחברה.

 

מ-JCS נמסר בתגובה: "תמוה ביותר שנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה מדווחת לתקשורת על הגשת התביעה למתן צו כללי עוד לפני שהמציאה לJCS את הבקשה לצו. לאור התנהלות זאת לא נוכל להגיב בשלב זה לגופו של עניין, יחד עם זאת יודגש כי JCS מעסיקה עובדים לאורך למעלה מ – 30 שנה מכל המגזרים, ללא כל הפליה לרבות נשים ואימהות לילדים. הקבוצה דוגלת בשוויון בין המינים, בקידום כל אדם לפי כישוריו. הקבוצה מעסיקה נשים רבות, כולל אימהות, מעודדת עבודת נשים אצלה, מאפשרת לנשים לעבוד ולהתקדם ויוצרת עבורן תנאים נוחים. בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית במספר עובדי הקבוצה. הקבוצה העבירה נתונים לנציגות לפיהן בשנים 2010 – 2003 חלה ירידה במספר זהה של גברים ונשים. כמו כן הקבוצה העבירה נתונים רבים לנציבות המסבירים בפירוט את פערי השכר בין העובדים השונים אצלה, הן גברים והן נשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x