משפט

ביהמ"ש: עו"ד טלי ירון אלדר תבצע 180 שעות שירות למען הציבור - ללא הרשעה

נציבת מס הכנסה לשעבר הודתה בעובדות כתב האישום, שייחס לה עבירה של ייצוג בפני מי שהיה כפוף אליה, בניגוד להוראות החוק המחייב תקופת צינון של שנה

הדר קנה 12:0324.05.12

בית משפט השלום בתל אביב הטיל על עו"ד טלי ירון אלדר, נציבת מס הכנסה לשעבר, לבצע 180 שעות שירות למען הציבור, ללא הרשעה. ירון-אלדר הודתה בעובדות כתב האישום שהוגש נגדה, שייחס לה עבירה של איסור ייצוג בפני מי שהיה כפוף למייצג - עבירה על חוק שירות הציבור (הגבלות לאחר פרישה).

 

טלי ירון אלדר טלי ירון אלדר

במסגרת הטיעונים לעונש בעניינה של ירון אלדר בתחילת השבוע, הפרקליטות ביקשה שיוטלו עליה 200 שעות שירות למען הציבור בעוד שפרקליטיה עוה"ד דוד ודפנה ליבאי טענו כי 50 שעות לתועלת הציבור הינן מספיקות. במסגרת ההסדר עתרו שני הצדדים לבית המשפט לקבוע שהיא ביצעה את העבירה המיוחסת לה, ולהטיל עליה עונש, ללא הרשעה, של שעות שירות למען הציבור, בכפוף לתסקיר של שירות המבחן .

 

על פי כתב האישום בו הודתה ירון אלדר, בשלהי שנת 2004, לאחר שהחלה לעבוד כעו"ד פרטית, פנה אליה רו"ח אביגדור יצחקי, וסיכם עימה כי תסייע לו לקדם עבור לקוחותיו הליך של גילוי מרצון מול פקיד שומה כפר-סבא אהרון אליהו, אשר שימש כסגנה בעת שהייתה נציבת מס הכנסה. בהמשך ובסמוך לסיכום זה, פנתה ירון-אלדר לאליהו וייצגה וקידמה מולו את עניינם של יצחקי ולקוחותיו בשורה של פעולות ומגעים שביצעה, וזאת לפני תום שנה מיום שפסקו יחסי הכפיפות בינה לבין אליהו, ובניגוד להוראות החוק המחייב תקופת צינון של שנה.

 

כתב האישום שהוגש נגד ירון אלדר הינו תקדימי וראשון מסוגו, והוא תולדה, בין היתר, של דו"ח מבקר המדינה לשנת 2007 אשר ביקר את מידת אכיפתו של החוק, ושל נוהל לבדיקת חשדות לעבירות על הוראות החוק, שגיבש המשנה לפרקליט המדינה (עניינים פליליים), יהושע למברגר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x