$
אקדמיה

למה חרגה ועדת הפרסומות ממדיניותה עבור לימור לבנת?

במסגרת המחקר על מעורבות גורמים מסחריים במערכת החינוך מגלה החוקר אסף שטיין את אחורי הקלעים של יחסי הגומלין בין לשכת שרת החינוך לבין התקשורת והגופים המסחריים החזקים במשק

שאול אמסטרדמסקי 08:1524.05.12

במסגרת המחקר על מעורבות גורמים מסחריים במערכת החינוך מגלה החוקר אסף שטיין את אחורי הקלעים של יחסי הגומלין בין לשכת שרת החינוך לבין התקשורת והגופים המסחריים החזקים במשק.

 

שטיין מתאר מקרה אחד בשנת 2005, כשזכיינית ערוץ 2 קשת פנתה לוועדה בבקשה לקיים פעילות חינוכית

בנושא נתינה ומודעות לילדים בסיכון, תוך חשיפת הפעילות במסגרת יום שידורים מיוחד - "יומטוב" - בערוץ 2. "משרד החינוך", כותב שטיין, "אימץ בהתלהבות את הבקשה, ואף הרחיב את הפעילות המוצעת למסגרת של 'שבוע נתינה' ארצי. במכתב שנשלח למנהלי בתי ספר יסודיים הם נקראו לוודא שבמהלך אותו שבוע יתנסו הילדים בתכנים הרלבנטיים. שבוע הנתינה נקבע כך שיחפוף את השידור יומטוב של קשת, ובסיכום ישיבה משותפת של נציגי קשת עם נציגי משרד החינוך צוין כי תיבדק אפשרות של ראיון עם השרה או מנכ"לית המשרד". שרת החינוך דאז היתה לימור לבנת ומנכ"לית משרדה היתה רונית תירוש.

 

שטיין מציין כי "המקרה של קשת ויומטוב מהווה חריגה ביחס למדיניותה הרגילה של הוועדה, בעיקר מפני שבדרך כלל הוועדה מנסה לצמצם את אחריותו של משרד החינוך לפעילות שהעסק מציע, ומנסה לפעול יותר כמתווכת, ופחות כגוף המעורב במתן השירות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x