$
דיבידנדים

דיבידנדים - בכירי המשק מגיבים על ביטול הקדמת הבחירות: "הכל זה הישרדות"

בעוד שבכירים בקהילה העסקית מיהרו כצפוי לברך על המפץ הפוליטי של בנימין נתניהו ושאול מופז, ישנם גם כאלה שמפתיעים ותוקפים אותו

כתבי כלכליסט 09:0609.05.12

ביטול הקדמת הבחירות תפס גם את בכירי המשק מופתעים ומבולבלים. חלקם השתמשו בפרופילים שלהם ברשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר כדי להביע את דעתם על המהלך, רובם הביעו תמיכה בממשלת אחדות. מנגד, היו גם בכירים בקהילה העסקית שהפתיעו והתנערו ממנו. כך, למשל, עמי פדרמן, נשיא התאחדות

המלונות ומבעלי רשת מלונות דן, שהתקשה לראות את חצי הכוס המלאה: "זו אינה התנהלות מופתית", אמר אתמול ל"כלכליסט". יהיה אפשר לסלוח על זה אם אחד מהדברים באמת יקרה: התקדמות עם הפלסטינאים, חלוקת הנטל תשתפר, יעבירו תקציב אחראי או ישנו את שיטת הממשל".

 

יו"ר לוריאל ישראל, גד פרופר, היה חריף יותר: "אני סבור כי מדובר במהלך הזוי, כי רק לפני יום יומיים שאול מופז רתח על זה שהקדמת הבחירות היא פונקציה של שיתוף פעולה בין ביבי נתניהו לשלי יחימוביץ'. בשורה אחת: הכל זה הישרדות ולא טובת מדינת ישראל".

 

לעומתם, הפורום לייצוב הממשל, שכולל את מיכאל שטראוס, עמוס שפירא, ארז מלצר, איתן רף, גזי קפלן, גליה אלבין, שרגא ברוש, אלישע ינאי ואורי דורי, בירך על המוגמר וקשר לעצמו כתרים. "זו ההזדמנות ההיסטורית שנוצרה לשנות את שיטת הממשל עוד בקדנציה הנוכחית", כתבו בהודעת תמיכה שפרסמו. "בחודשים האחרונים פעל הפורום באופן שקט ואינטנסיבי כדי לגבש מאחורי הקלעים הסכמה בין ראשי הקואליציה והאופוזיציה על הנקודות העיקריות לשינוי שיטת הממשל".

 

שלומי גבאי, מנכ"ל איקאה, הצטרף לחברי הפורום והביע תקווה כי ממשלת האחדות תוביל מהלכים חברתיים. "אני מקווה שיווצר שקט ויציבות שכה נחוצים למשק, ובלבד שלא ייעשו צעדים פזיזים שיורידו גזירות חדשות על ציבור הצרכנים ועל המגזר העסקי".

 

משה גאון, שבשבוע שעבר פינה את כיסאו מתפקיד יו"ר גאון אחזקות נוכח תוצאותיה ונותר בה בעל שליטה ופרסומאי במיל', כבר עבר לכיסא הפרשן הפוליטי והחמיא ליו"ר קדימה על המהלך: "כולם צחקו עליו שהוא לא מבין פוליטיקה, והוא עשה לכולם בית ספר... שאפו".

טל ליטמן

 

עתידות עם ינקי מרגלית

הצוות הישראלי בתחרות החלל של גוגל IL־SPACE זכה שלשום לקבלת פנים של הנציגות הישראלית של הבנק השוויצרי יוליוס בר. באירוע, שהתקיים במתחם יו בתל אביב, הרצה על עתידנות ינקי מרגלית, מייסד אלדין ויו"ר הצוות הישראלי בתחרות. החכימו: דן שגיא, מנהל הפעילות הגלובלית הישראלית ביוליוס בר; אילן גרינבוים, מנכ"ל נוקיה ישראל; צחי פישביין, יו"ר הטוטו ומנכ"ל אופיס דיפו; אלישע ינאי, יו"ר איגוד תעשיית האלקטרוניקה בישראל; ואורי דורי, שמכר לאחרונה את חלקו בא. דורי לחיים כצמן.

 

וורן באפט נוגח במנכ"ל יאהו

האורקל מאומהה וורן באפט מוסיף עוד שמן למדורה בפרשת התואר הפיקטיבי של מנכ"ל יאהו סקוט תומפסון: לאחר שבסוף השבוע נחשף כי תומפסון שיקר בקורות החיים שלו כשציין שהוא מחזיק תואר במדעי המחשב, אמר אתמול באפט: "זאת לא נראית כמו טעות מקרית. אם כדירקטור הייתי חושב שאחד מבכירי החברה מסר לי בעקביות מידע שגוי, הייתי עושה משהו בנידון. אם אתה לא יכול לסמוך על האנשים שאיתם אתה עובד, יש לך בעיה".

 

על פי דיווח ב"הוול סטריט ג'ורנל", הגדירה יאהו את האירוע כ"טעות מקרית" ומינתה ועדה מיוחדת שתחקור את נסיבות מינויו של תומפסון. אתמול אמר חושף הפרשה דניאל לואב, מנכ"ל Third Point המחזיקה ב־5.8% מיאהו, כי בכוונתו להגיש תביעה נגד יאהו, לאחר שהדירקטוריון שלה לא עמד באולטימטום שהציב לה להדיח את תומפסון עד יום שני.

יוסי גורביץ

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x