• תפריט
משפט

פרפקט ליס: "אלבר תנהל את צי הרכבים שלנו"

חברת הליסינג פרפקט ליס הגישה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בקשה להקפאת הליכים בשל חוב של 67.4 מיליון שקל

מארק שון 14:1407.05.12

חברת הליסינג פרפקט ליס, חברת בוטיק עם כ-700 לקוחות עסקיים, הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בקשה להקפאת הליכים בשל חובות בגובה 67.4 מיליון שקל. 

 

החוב העיקרי של החברה הוא לבנק הפועלים עומד על כ-19.7 מיליון שקל ובעל המניות היחידי בחברה עמית לאופר ערב אישית לחוב ושעבד את ביתו הפרטי בסביון לצורך כך. החוב לבנק לאומי הוא כ-6.5 מיליון שקל, ללאומי ליסינג 11.2 מיליון שקל.

 

"אלבר תנהל את הצי"

 

מהדיון שהתקיים היום בעניין החברה אצל השופט איתן אורנשטיין עולה כי חברת אלבר ופרפקט ליס מקדמים הסכם לפיו אלבר תנהל את הצי רכבים של פרפקט. החברה והבנקים הגיעו להסכמות לפיהם ההליכים בבית המשפט מוקפאים למשך 14 יום והצדדים יחזרו לשולחן הדיונים, אחריהם יחליטו הצדדים האם לחזור לביהמ"ש.

 

"במהלך השבועיים הקרובים ישנם שלושה דברים שסיכמנו עליהם", הסביר עורך הדין שולי גולדבלט המייצג את החברה, "צו איסור דיספוזיציה שבית המשפט נתן יישאר על כנו ויחול על כל נכסי החברה. השני, יש לנו תקורות שעלינו לשלם ב-9 למאי (משכורות ומע"מ) לענין זה החברה מצהירה שלא ישלמו תשלומים מעבר לאלה, סדר גודל של 350 אלף שקל ברוטו, והחלוקה בתקורות אלה תהיה בין הבנקים לפי גובה החוב באופן יחסי לבנקים. בנוסף יש בקופת החברה 100 אלף שקל שהתקבלו מהשכרת רכבים, והוא ישולם בין הבנקים לפי כלי הרכב המשועבדים לכל אחד מהבנקים".

 

השופט איתן אורנשטיין. אישר את ההסכמות השופט איתן אורנשטיין. אישר את ההסכמות צילום: עמית שעל

 

עו"ד בניהו לאבל שהגיש את בקשת הכינוס בשם לאומי אמר בדיון, כי "אני מניח שמכתב הכוונות של חברת אלבר "ילבש" בימים הקרובים צורה של התחייבות קונקרטית כולל פירוט של התקורות הנחסכות".

 

השופט אורנשטיין אישר את ההסכמות והעביר את התיק לטיפולה של סגנית הנשיאה ורדה אלשיך.

הבקשה להקפאה

 

בבקשת החברה להקפאת הליכים שהוגשה הבוקר נכתב כי "בשנה האחרונה נקלעה החברה לקשיי נזילות אשר אינם מאפשרים לה פרעון שוטף וסדיר של התחייבויותיה. קשיים שנובעים מהשקעה כספית ניכרת ברכישת רכבים, במטרה להתפתח ולהתרחב, תוך הגדלת ההתחייבויות כלפי בנקים ויבואנים, ללא התאמת ההשקעה להון העצמי".

 

הבקשה כוללת הסדר נושים אותו מציעה החברה, על החברה תמשיך להיות מופעלת באמצעות חברת מתוך קבוצת אלבר ובעל המניות יזרים כ-6 מיליון שקל לחברה ויביא לפרעון מלא של התחייבויות כלפי נושים.

 

מהבקשה עולה עוד, כי בין הבנקים לחברה נוהלו מזה כחמישה חודשים משאים ומתנים כדי לפתור את מצוקת האשראי, אך בנק לאומי ולאומי ליסינג הגישו אתמול בקשה במעמד צד אחד לממש אגרות חוב ולמנות כונס נכסים מטעמם על נכסי החברה.

 

החברה מבקשת הקפאת הליכים למשך 60 יום ולמנות את רו"ח חן ברדיצ'ב כנאמן להליך ההבראה. מהבקשה עולה, כי לחברה יש כ-700 לקוחות, מתוכם 45% חברות קטנות, כ-40% עוסקים מורשים וכ-15% לקוחות פרטיים. בבעלות החברה כ-680 רכבים.

 

לאומי: "החברה חדלת פירעון"

 

בנק לאומי טען בבקשה שהגיש למינוי כונס, כי המשא ומתן שנוהל לאחרונה עם החברה, שמטרתו היתה התכנסות של החברת (run off) לא הניב דבר. "החברה חדלת פירעון, הגרעון התזרימי שלה עולה על 13 מיליון שקל", נכתב בבקשה של לאומי, "בעליה ומנהלה של החברה, עמית לאופר, לא ניהל אותה בפועל לאורך שנת 2011, מסיבותיו הוא. לחברה מונו מנכ"ל וסמנכל כספים חדשים באותה תקופה".

 

מבקשת הכינוס עלה עוד, כי עד תחילת 2012 הפעילות של שכירות יומית של רכבים נוהלה על ידי חברה אחות בשם פרפקט גישור ובתחילת השנה מכר לאופר את מניותיו בחברה. "מכירת המניות גרמה לכך ששיטת ההחזר בגין עסקאות שכירות על בסיס יומי שונתה ומתבססת על שיקים דחויים. למותר לציין כי לא כל השיקים, בלשון המעטה, מוצאים את דרכם אל הבנק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x