בארץ

בלעדי ל"כלכליסט" - גפני לבכירי המשק: "הוזילו מוצרים כדי להימנע מהמחאה"

בשבועות הקרובים ייפגש יו"ר ועדת הכספים עם ראשי חברות המזון המובילות במשק בארבע עיניים כדי למצוא נוסחה לריכוך המתח עם הצרכנים

תומר אביטל 06:5322.04.12

ראשי המשק יתבקשו בימים הקרובים לפתוח יומנים ולמצוא תאריך שבו יוכלו לארח בלשכותיהם את יו"ר ועדת הכספים של הכנסת משה גפני.

 

ל"כלכליסט" נודע כי גפני הורה לצוותו לקבוע בשבועות הקרובים סדרת פגישות אישיות עם הבעלים והמנהלים של החברות המובילות במשק.

 

גפני מעוניין,

בצעד חריג, להיפגש בארבע עיניים בין היתר עם ראשי תנובה, שטראוס, אסם, חברות בשוק ההון ואחרות. על הפרק: הוזלת מוצרים וריכוך המתח בין הצרכנים הישראלים לחברות המזון והצריכה. בפגישה, שראשי המשק צפויים להיעתר לה, יתבע גפני להפחית את מחירי המוצרים הבסיסיים כדי למנוע הליכי חקיקה שבכוונת חברי הוועדה לקדם במטרה להוריד מחירים. גפני אישר את דבר התוכנית ואמר כי מנתוני הרווחים של אותן החברות העסקיות המובילות במשק עולה כי המרווחים "עצומים". גם אם אלו קטנו לאחרונה, הוא טוען, הרווח הנוכחי עדיין מאפשר הפחתת מחיריהם של מוצרי צריכה בסיסיים כדי "להפחית את הנטל על המשפחות בישראל". גפני מקווה בכך לחזק את הוועדה ולמנוע את המחאה הבאה "בדרכי שלום".

 

לדבריו, הוא מתכנן לפגוש את כולם ולשמוע גם את הצד שלהם — "הצרכנים זועמים על כל עליית מחירים ובצדק מבחינתם, והכנסת צריכה להיות קשובה לכלל הציבור ולמצוא את הדרך לצמצם פערים כדי שיורידו מחירים ככל הניתן", אמר ל"כלכליסט".

 

גפני הוסיף כי במקביל למפגשים שיתחילו בקרוב, ימשיך לקיים דיונים בסוגיית יוקר המחיה בוועדה. "החברות אינן היחידות שצריכות לעשות מעשה כדי למנוע שוב התפרצות חברתית. הממשלה צריכה להשיב את הפיקוח על מחירי המים ולבטל את המע"מ על תשלומי המים. הממשלה צריכה למצוא מענה גם למחירי הדלק והחשמל ובעיקר למצוקת הדיור.

 

"כולם צריכים לקחת אחריות ולפעול באקטיביות וביצירתיות כדי להקל על אזרחי ישראל, לרבות הממשלה והחברות במשק".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x