משפט

הנהלת הכלא לקצב: אתה חייב ללבוש מדי אסיר

בכלא מעשיהו משנים את היחס לנשיא לשעבר? הנהלת הכלא הודיעה לקצב כי מעתה ייאלץ ללבוש מדי אסיר כתומים בכל יציאה מהאגף התורני. לדבריהם, ההחלטה לאפשר לו להסתפק במעיל הייתה זמנית. כעת ממתינים בשב"ס לתגובת קצב

רענן בן צור, ynet 22:0516.04.12

הנשיא לשעבר משה קצב מאבד את אחת הפריביליגיות להן זכה בכלא? הנהלת כלא מעשיהו הודיעה לקצב כי מעתה ייאלץ ללבוש מדי אסיר בכל יציאה מהאגף התורני, שבו הוא מרצה את עונשו. כך פורסם הערב (יום ב') לראשונה בערוץ 10. בשב"ס אמרו כי ההחלטה לוותר לו על לבישת המדים הכתומים ולהסתפק רק

במעיל בביקורים הייתה החלטת ביניים.

 

הנהלת הכלא הודיעה כי הסתיימה תקופת הביניים שנועדה לסייע לקצב להסתגל. "מסגרת הזמן בה התאפשרה לאסיר יציאה עם מעיל לביקורים הוגבלה מראש ולאחר שהסתיימה מחויב האסיר ככל אסיר אחר בלבישת בגדי אסיר ביציאתו מהאגף", אמרו בשב"ס.

 

בשב''ס ממתינים לתגובתו של קצב כדי לראות אם הוא שוב ימחה שלו ויסרב לצאת מהאגף ללא מדים. קצב עצמו עדין לא הודיע להנהלת הכלא על כוונותיו. מאז מתן ההחלטה קצב לא קיבל ביקור ולא היה צריך לצאת מהאגף ולפיכך לא ברור עדין מה הוא יעשה.

 

קצב מרצה את עונשו באגף התורני בכלא מעשיהו שבו האסירים אינם מחויבים ללבוש את מדי האסיר הכתומים, למעט כאשר הם יוצאים מהאגף לביקורים, לקנטינה ולבית המשפט.  

 

מאז נכלא בתחילת חודש דצמבר, סירב קצב ללבוש את המדים הכתומים בעת הביקורים, ועמד בסירובו עד אשר בשב"ס הוחלט לאפשר לו לצאת לביקורים כשהוא לובש רק מעיל של אסיר. ההחלטה הזאת עוררה זעם רב בקרב אסירים שטענו להפליה על רקע מעמדו של קצב כנשיא לשעבר. 

 

אף שבשב"ס הבטיחו כי קצב, שנידון ל-7 שנות מאסר בגין אונס ובעבירות מין נוספות, יזכה ליחס ככל האסירים, בפועל הוא זכה לפריבילגיות שאינן ניתנות לאסירים מו השורה, כמו למשל - הגעתו עד לפתח הכלא במכוניתו, הרחק מעין המצלמות ומהאזרחים הסקרנים, וכן ההחלטה לכולאו באגף התורני בכלא מעשיהו, אף שאינו חרדי ואף לא חובש כיפה באופן קבוע.

 

בהמשך "נכנע" שירות בתי הסוהר גם בנושא נוסף הקשור למדים הכתומים. השב"ס לאסיר אחר לבצע קניות בקנטינה ולהעבירן לקצב, עניין חריג שאיפשר לו להתגבר על מכשול המדים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x