שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרדת כוחות: פנינה רוזנבלום תפקיד 750 אלף שקל ותוכל למחוק את ההערה לטובת ענבל אור

כך החליט בית משפט השלום בתל אביב כחלק מהסכסוך המתנהל בין השתיים מאז יולי האחרון; ההחלטה מאפשרת לרוזנבלום למכור את הבית ברמת גן ולא להקפיא את המצב עד שהסכסוך כולו יתברר בביהמ"ש; עוה"ד של ענבל: "זה לא ניצחון של פנינה רוזנבלום אלא הפסד ומוחלט"

מארק שון 12:0409.04.12

פנינה רוזנבלום תפקיד 750 אלף שקל ותוכל למחוק את הערת האזהרה שרשומה על שמה של חברת אור סיטי נדל"ן בבעלות ענבל אור על הבית ברחוב שרת 31 ברמת גן - כך עולה מהחלטת בית משפט השלום בתל-אביב. השתיים מנהלות סכסוך מר מאז יולי האחרון סביב מכירת הבית וההחלטה מאפשרת לרוזנבלום

למכור את הבית ולא להקפיא את המצב עד שהסכסוך כולו יתברר בבית המשפט.

 

ההחלטה באה בעקבות בקשה שהגישה אור להוציא צו מניעה נגד מחיקת הערת האזהרה הרשומה על שמה על הבית. ביולי האחרון הגישה אור נגד רוזנבלום תביעה בגובה 1.5 מיליון שקל, במסגרתה היא ביקשה להשיב חצי מיליון שקל שהיא שילמה על פי ההסכם, פיצוי מוסכם בגובה חצי מיליון ופיצוי בגובה נזקי מוניטין, הוצאות ומשאבים בגובה חצי מיליון שקל.

 

הרקע לסכסוך הוא הסכם שנחתם בין השתיים בפברואר 2011 במסגרתו קיבלה אור אופציה לרכוש את הבית תמורת 14.5 מיליון שקל. האופציה היתה תקפה למשך 120 יום. ההסכם הותנה בקבלת פרה-רולינג (החלטה מקדמית) מרשויות המס בנוגע לפטורים ממס ערך מוסף.

 

אור טענה כי רוזנבלום לא הצליחה לקבל פרה-רולינג מרשויות המס ולכן התנאי לעסקה לא התקיים. לטענתה, רוזנבלום ניסתה לשנות את ההסכם באופן שיחייב את אור לשאת בעלויות המס. רוזנבלום מצידה טענה כי אור לא מימשה את זכות האופציה בזמן ולכן ניתן למחוק את הערת האזהרה על שמה.

 

"אין ספק שקיומה של הערת האזהרה גורמת נזק לרוזנבלום, שאינה יכולה למכור את הקרקע לאחרים ולפרוע הלוואות שנטלה, המובטחות במשכנתה", כתב השופט רחמים כהן בהחלטה, "אין מחלוקת שהתנאי למחיקת הערת האזהרה לא התקיים. ההערה תוסר בכפוף להפקדת לפחות חצי מיליון שקל בקופת בית המשפט". לגבי הפיצויים הנוספים שדורשת אור השופט קבע שאלו יתבררו בהמשך המשפט, אך לאור חילוקי הדעות רוזנבלום תצטרך להפקיד 250 אלף שקל נוספים כדי שתוכל למחוק את הערת האזהרה.

 

מעו"ד גיא נוף המייצג את אור נמסר בתגובה: "משעשע עד כדי מעורר השתאות ללמוד כיצד פנינה רוזנבלום וב"כ מציגים בצורה מעוותת בתקשורת את ההחלטה שנתקבלה. ענבל אור היא זו שתבעה את פנינה רוזנבלום בגין הפרת הסכם. פנינה רוזנבלום טענה מלכתחילה שהיא זכאית למכור את ביתה מבלי לשלם אף או להפקיד אף לא שקל אחד. בית המשפט דחה לחלוטין טענתה זו של פנינה רוזנבלום וחייב אותה להפקיד מראש חצי מסכום התביעה בקופת בית המשפט. ולכן, כל מי שקורא את התיק וההחלטה מבין שאין המדובר - לא בניצחון של פנינה רוזנבלום ובוודאי שלא בנצחון חלקי – אלא בהפסד ומוחלט".

 

מעו"ד ברוריה לקנר, המייצגת את אור, נמסר בתגובה: "יש לתמוה על רמת המאמצים המושקעת על ידי אור ובא כוחה בנסיון להסביר את תוצאת ההליך. החלטת ביהמ"ש מדברת בעד עצמה. ביהמ"ש הורה על מחיקת הוראת האזהרה בכפוף להפקדה כספית. לשם הבטחת החזר כספי ההפקדה לרוזנבלום בסיומו של ההליך חייב ביהמ"ש את אור סיטי לחתום על התחייבות עצמית, ללא הגבלה בסכום, וכן להוסיף ערבות צד ג' על סך 25 אלף שקל, בנוסף לערבות שהפקידה. נדמה לי כי הדברים מדברים בעד עצמם וישפוט הקורא את משמעותם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x