$
משפט

שלב נוסף בתביעה הייצוגית נגד תנובה: מנכ"לי החברה לשעבר יזומנו לעדות

בתביעה שהוגשה בקיץ האחרון נטען כי החברה מנצלת את כוחה כמונופול כדי לגבות מחיר ש"אינו הוגן" עבור הקוטג'

גולן חזני 06:5808.04.12

שורה ארוכה של עדים, בראשותם של מנכ"לית אייפקס ישראל זהבית כהן; אריק רייכמן, מנכ"ל תנובה לשעבר; ליעד כהן, מנכ"ל תנובה לשעבר; ואריק שור, המנכ"ל הנוכחי של החברה, נכללים בבקשת הזימון לדיון בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד תנובה ביולי 2011, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בתביעה,

שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי עו"ד אופיר נאור המיוצג על ידי עו"ד שחר בן מאיר, נטען כי תנובה מנצלת את כוחה כמונופול כדי לגבות מחיר ש"אינו הוגן" עבור הקוטג'.

 

לתביעה הייצוגית צורפה חוות דעת של פרופ' אביה ספיבק וד"ר אריה אמיר, הטוענים כי לאחר העברת השליטה בתנובה לאייפקס החל להיפתח פער לא הגיוני בין עלויות הייצור של הקוטג' למחירי המכירה שלו — עד ליצירת פער של 17% בין המחיר המשקף את עלות הייצור (מחיר הכולל גם רווח עבור תנובה) לבין המחיר בפועל לצרכן.

לפי ספיבק ואמיר, מינואר 2009 ועד אפריל 2011 גבתה תנובה שלא בצדק 50–100 מיליון שקל עודפים על מחירי הקוטג' בלבד, באמצעות העלאות מחיר שלא היו קשורות לעלויות הייצור של החברה.

 

תנובה טענה בתגובתה לתביעה כי מחיר הקוטג עת היה בפיקוח מ־2004 היה הפסדי. בנוסף טענה כי התובע התבסס על מסמכים שאינם קבילים כראיה, וכי מדובר בצרכן עקיף שאין קשר בינו לבין תנובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x