$
דיבידנדים

דיבידנדים: טדי שגיא ברשימת הרווקים המיליארדרים הנחשקים של "פורבס"

הונו של שגיא, שיצא עם בר רפאלי ב־2009, מוערך ב־1.2 מיליארד דולר; לרשימת העשירים הנחשקים נכנס גם נתניאל רוטשילד, נצר למשפחת הבנקאים הידועה

כלכליסט 09:1905.04.12

טדי שגיא נחשק

 

המיליארדר הישראלי טדי שגיא תופס מקום ברשימת הרווקים המיליארדרים הנחשקים של המגזין הכלכלי "פורבס". הונו של שגיא (40), שיצא עם בר רפאלי ב־2009, מוערך ב־1.2 מיליארד דולר. לאחרונה נחשף כי שגיא רכש את

דירתו של שר הביטחון אהוד ברק, במגדלי אקירוב בתל אביב תמורת 26.5 מיליון שקל. לרשימת העשירים הנחשקים נכנסו גם נתניאל "נאט" רוטשילד (40), נצר למשפחת הבנקאים הידועה; מיכאיל פרוחורוב (47), הבעלים של "ניו ג'רזי נטס"; ואדוארדו סברין (30), שותף מייסד בפייסבוק.

 

החרמת כוסית

 

מערכת היחסים המתוחה בין מנכ"ל אלישרא יצחק גת לעובדי החברה רושמת שיא נוסף. הפעם מדובר בצעד חריג שנקט ועד העובדים, אשר הורה לכל 1,500 העובדים שלא להגיע אתמול לטקס הרמת הכוסית המסורתי במפעל בבני ברק לפני החג, שבו היה אמור להשתתף גם גת. זה הבין את הרמז ונותר במשרדו.

 

גת. מה נשתנה? גת. מה נשתנה?

הסיבה לצעד החריג של ועד העובדים קשורה בסכסוך עבודה שקיים בין הצדדים זה תקופה ארוכה. העובדים טוענים שכבר תשע שנים הם לא קיבלו תוספות שכר, וזועמים על גת שמוציא עבודות למיקור־חוץ ללא הסכמתם. גורמים בחברה מעריכים כי החרמת הרמת הכוסית היא רק צעד ראשון בדרך לעיצומים בחברה.

 

זו לא הפעם הראשונה שבה מערכת היחסים גועשת. לפני שנה יצאו העובדים בשביתת אזהרה של 24 שעות, ורק בעקבותיה קיבלו מענק של 5,000 שקל כל אחד על מכירת חלקה של התעשייה האווירית לאלביט. קודם לכן, בשנים 2006–2009 פרץ סכסוך עבודה שכלל ימי עיצומים, עד שנחתם הסכם עבודה המבטיח לעובדים רשת ביטחון מפני פיטורים ופיצויי פיטורים מוגדלים לעובדים שיפרשו מרצון.

 

גת, מצדו, לא תרם להרגעת הרוחות כאשר אמר שנה לפני כן בפורום הצעירים של החברה: "אני רוצה לראות באלישרא אנשים כמוכם, עם שיער שחור, ולא אנשים עם שיער לבן".

 

תגובת אלישרא טרם התקבלה.

מיקי פלד

 

גליה מאור מככבת

 

אילן שרקון אילן שרקון

עוד מחוות פרידה של בנק לאומי מגליה מאור. מתברר שהמנכ"לית הפורשת מככבת בסרט דוקומנטרי שעורך ועד עובדי הבנק לרגל פרישתה, בעריכת חברת הפקה חיצונית ובמימון ועד העובדים.

 

פרקליט הברזל

 

עו"ד אילן שרקון, שותף במשרד שרקון, בן־עמי, רוזנבוים, אשר ושות', פשט גם השנה את מדי הפרקליט לטובת תחרות "איש הברזל". בתחרות, שנערכה השנה במלבורן שבאוסטרליה, שחה שרקון למרחק 3.8 ק"מ, רכב על אופניים למרחק 180 ק"מ ורץ מרתון של 42 ק"מ.

 

זיכרונות מאפריקה

 

בכירי החברה הישראלית טרפילוג, העוסקת בשיפור מיומנויות הנהיגה ותפעול הרכב, הרחיקו מראש העין עד אפריקה כדי לתת את מתנת החג שלהם. הבעלים והמנכ"ל רוברט עזריאלי ובכירים נוספים סייעו למקומיים בזמביה, בבוטסואנה ובמלאווי בפרויקטים להגברת המודעות לאיידס, בחינוך, בבנייה ובשתילה. בסיום המסע תרמו מנהלי טרפילוג כלי רכב למקומיים.

 

רוברט עזריאלי. מתנת חג רוברט עזריאלי. מתנת חג

 

מי טס לאן בחג?

 

אורי להב, מנכ"ל יבואנית הרכב סמל"ת, טס עם המשפחה לכרתים.

 

ענת לוין, מנכ"לית שילב, נוסעת עם בעלה לבילבאו בספרד. לדבריה, היא צפויה לראות "אמנות במוזיאון גוגנהיים ולצייר באווירה כפרית".

 

אלון נתן, מנכ"ל, בעלים ושותף בקבוצת הנדל"ן צ.לנדאו, יצא לחופשה של שבועיים באי קוסמוי בתאילנד. לדבריו, זו השנה החמישית ברציפות שבה המשפחה עושה את החג באי. נלוו אליו אשתו וארבעת הילדים.

 

אלון ברמן, מנכ"ל אריקסון ישראל, נוסע עם אשתו ושתי בנותיו להולנד. בתוכנית: הרבה טיולי אופניים.

 

יוני שמיר, מנכ"ל רשת האופנה TOPKIDS, ייצא עם המשפחה לטיול בברצלונה בספרד. שמיר: "מאוד אוהב את האביב שם".

 

מי עובד איפה?

 

סמנכ"ל ההנדסה היוצא של חברת הבנייה א.דורי, אלעד כץ (43), מונה לתפקיד סמנכ"ל ההנדסה של קבוצת חג'ג'. הוא יהיה אחראי על הפרויקטים של החברות הבורסאיות של קבוצת חג'ג' - חג'ג' ייזום ונדל"ן ורג'נסי.

 

יו"ר דירקטוריון בית התפוצות, יעקב פרי, קיבל את התפטרותו של המנכ"ל אבינעם ערמוני (65) לאחר שלוש שנות כהונה. ערמוני ימשיך לכהן עד לבחירתו של מנכ"ל חדש שימונה על ידי ועדת איתור.

 

פרופ' אריה מהרשק (63) מונה לנשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל. מהרשק כיהן בעבר כראש המחלקה להנדסת תעשייה וניהול במכללה, והוא פרופסור חבר להנדסת תעשייה וניהול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x