שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

BDI: ארבעת משרד רואי החשבון הגדולים בישראל מבקרים 72% מכלל החברות הציבוריות

לפי הדירוג השנתי של החברה, ענף ראיית החשבון בישראל סובל מריכוזיות גבוהה; שיעור החברות הציבוריות שהמחזור שלהן עומד על יותר ממיליארד שקל ומטופלות על ידי המשרדים הגדולים מגיע ל-91%

הדר קנה 12:2219.03.12

ריכוזיות גבוהה בענף ראיית החשבון בישראל: על פי נתוני דירוג חברת BDI, משרדי הביג 4 בישראל - הכוללים את ארנסט אנד יאנג, דלויט, קסלמן וסומך חייקין - מבקרים 72% מכלל החברות הציבוריות בארץ. על פי הדירוג, שיעור הריכוזיות עולה ככל שהחברה גדולה יותר. שיעור החברות הציבוריות

שהמחזור שלהן עומד על יותר ממיליארד שקל ומטופלות על ידי המשרדים הגדולים בישראל מגיע ל-91% - זאת לעומת ארה"ב, שם ארבעת המשרדים מרכזים "רק" 53% מהחברות הציבוריות.

 

המסקנות הופקו על פי ניתוח הנתונים בדרוג משרדי ראיית החשבון המובילים שעורכת חברת BDI במסגרת דירוגי BDI Code שמתבצע זו השנה השמינית ברציפות.

 

בישראל נוסף משרד BDO זיו האפט לדירוג המשרדים הגדולים (בארה"ב הוא נחשב למשרד בינוני), לכן שאר הנתונים בישראל מתייחסים לביג 5.

 

חמשת המשרדים הגדולים של ראיית החשבון בישראל פותחים פער על הבינוניים - על פי הדירוג, ה"ביג 5" מעסיקים יחד 2,223 רואי חשבון . מספר רואי החשבון המועסקים בממוצע בכל אחד מחמשת המשרדים הגדולים עומדת על כ-445, לעומת 67 רואי חשבון בממוצע במשרדים המדורגים בחמישייה השנייה. כמו כן, הדירוג מצביע על גידול של כ-6% במספר רואי החשבון המועסקים במשרדי ראיית החשבון המובילים בישראל, זאת למרות ההאטה במשק ברבעון האחרון של שנת 2011 .

 

בצמרת הדרוג של BDI אין שינויים מהדרוג אשתקד. ארנסט אנד יאנג הוא משרד הרו"ח המוביל בישראל עם 682 רואי חשבון, ואחריו מדורגים בהתאמה בריטמן אלמגור זהר (דלויט) עם 321 רואי חשבון, סומך חייקין עם 469 רואי חשבון, קסלמן וקסלמן עם 417 רואי חשבון ו-BDO זיו האפט עם 334 רואי חשבון .

 

בחמישייה השנייה מדורגים פאהן קנה ושות' עם 76 רואי חשבון, ליאון אורליצקי ושות' עם 80 רואי חשבון - ששומרים על המקומות השישי והשביעי בהתאמה, משרד שטיינמץ עמינח עם 66 רואי חשבון שעלה מהמקום התשיעי אל המקום השמיני, משרד הורביץ עידן גולדשטיין סבו טבת & כהן טבח Baker Tilly עם 43 רואי חשבון שירד אל המקום התשיעי, ובמקום העשירי - כמו בשנה שעברה - מדורגת Crowe Horwath (עובדיה ולנשטיין פיק) עם 72 רואי חשבון.

 

במקום ה-11 מדורג, כמו בשנה שעברה, משרד רוזנבלום הולצמן רואי חשבון; במקום ה-12 מדורג ברזילי ושות'; במקום ה-13 מדורג חייקין כהן רובין ובמקום ה-14 מדורג משרד שיף הזנפרץ ושות', שעלה מהמקום ה-18 אשתקד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x