$
משפט

רשות ההגבלים תגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד סופרגז

החברה מואשמת כי נמנעה מלהעביר לרשות ההגבלים נתונים אודות זהות חברות הגז אשר מהן או אליהן עברו לקוחות וצוברים. סופרגז: "אנו תמהים על התנהלות זו של הרשות"

טל ליטמן 12:0919.03.12

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה היום (ב') לחברת סופרגז על כוונתה להגיש כתב אישום נגדה, זאת בכפוף לשימוע. סופרגז מואשמת כי לא העבירה מידע לרשות ההגבלים כמתחייב בסעיף 46 לחוק ההגבלים העסקיים. חקירה באישום זהה מתנהלת בימים אלה נגד תנובה ובכיריה 

 

הרקע למכתבי השימוע

הוא בקשה שהגישו החברות סופרגז ואמישראגז לבית הדין להגבלים עסקיים לאישור הסדר כובל ביניהן בו הן יניחו ביחד צינור להולכת גפ"מ.

 

כחלק מתהליך גיבוש עמדת הממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה, דרש הממונה מסופרגז וממנהלה דאז (משה אולדק) נתונים המתייחסים בין היתר למעבר לקוחות בתחום שיווק הגז. בכלל זה, נדרשו נתונים אודות זהות חברות הגז אשר מהן או אליהן עברו לקוחות וזהות חברות הגז אשר מהן או אליהן הועברו צוברי גז.

 

על פי מכתבי השימוע סופרגז ונושאי המשרה בה מואשמים שנמנעו מלהעביר לרשות ההגבלים את הנתונים אודות זהות חברות הגז אשר מהן או אליהן עברו לקוחות וצוברים.

 

הימנעות של סופרגז מלהעביר את הנתונים נעשתה נוכח חשש כי נתונים אלה יובילו למסקנה שאינה מטיבה עם סופרגז בכלל או בהליך אישור הבקשה לאישור הסדר כובל בפרט.

 

סופרגז ואמישראגז הורשעו בעבר, ביחד עם פזגז ודורגז, בנטילת חלק בקרטל בשנות התשעים לפיו חילקו ביניהן ונמנעו מלהתחרות ביניהן על לקוחות חדשים. אף כיום שוק הגפ"מ סובל מתחרות מועטה וקשה מאוד ללקוחות לעבור מחברה לחברה.

 

מחברת סופרגז נמסר, "אנו תמהים על התנהלות זו של הרשות. מדובר במקרה תקדימי בו הרשות להגבלים עסקיים שוקלת להעמיד לדין חברה ונושאי משרה בה בגין אי מסירת נתונים, שנדרשו אגב הליך משפטי תלוי ועומד מול הרשות בעניין אחר. חברת סופרגז מבקשת להדגיש כי היא פועלת ופעלה – אף בנושא זה - תוך ליווי משפטי צמוד, פנימי וחיצוני, וכל התנהלותה הייתה כדין. חברת סופרגז סמוכה ובטוחה כי לאחר הצגת הדברים כהווייתם בפני גורמי הרשות, תתקבל החלטה מושכלת שלא להגיש כתב אישום ולהורות על סגירתו של התיק".

 

את רשות ההגבלים מייצג עו"ד תומר דגני. סופרגז מיוצגת על ידי עו"ד נתי שמחוני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x