שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בר רפאלי בביהמ"ש: "רימו אותי, שיקרו לי, ניצלו אותי"

דוגמנית העל העידה בתביעה שהגישה נגד סאני שבשליטת אילן בן דב: "הבנתי שאלה אנשים שאין לבטוח בהם". כשנשאלה לגבי סכום התביעה ענתה: "השימוש בשם שלי זאת העבודה שלי. זה מה שאני מוכרת. זה המוניטין שלי"

מארק שון 12:1801.03.12

דוגמנית העל בר רפאלי הגיעה הבוקר לביהמ"ש המחוזי בתל אביב על מנת לתת עדות בסכסוך המתוקשר שלה עם אילן בן דב, בעל השליטה בחברת סאני, התובע מהדוגמנית 2 מיליון שקל, עקב פגיעה בקמפיין של סדרת הטלפונים הדקים של סמסונג.

 

רפאלי הגישה אף היא תביעה בסך 5 מיליון שקל נגד סאני, בטענה כי סרטון בכיכובה הופץ באינטרנט, בניגוד להסכמות, וכי החברה רצתה להשתמש בצילומי מסיבה יחצ"נית בכיכובה - גם זה בניגוד למה שהוסכם.

 

"מתי נודע לך על השידור החי?", נשאלה בעדותה בביהמ"ש. "כשבאנו הביתה אחרי יום הצילומים השני. בדיעבד הבנתי שאחי התקשר לאמא שלי וזרק הערה שמראים אותנו באינטרנט. אמא שלי הבינה שזה יחסי ציבור", השיבה רפאלי.

 

למה לא זעקתם מיד לגבי השידור החי באינטרנט? נשאלה. "ברגע שהבנתי שרימו אותי, שיקרו לי, ניצלו אותי. פחדתי איך אצא בקמפיין. רצינו לוודא שהקמפיין בסדר. הבנתי שאלה אנשים שאין לבטוח בהם", ענתה רפאלי.

 

העדפתם לא להציף את הנושא מיד? נשאלה שוב, "לא רצינו לעשות את זה לפני שהקמפיין יוצא כדי לא להחמיר את המצב", ענתה.

 

רפאלי הבהירה שהסרטון היה ברשת במשך שנתיים. "החומרים הגיעו לצדדים שלישיים. זה עבר והוצג בכל מיני מקומות. אני לא מבינה גדולה באינטרנט, אבל מרגע שזה בסייבר ספייס זה בחוץ. זה נמצא שם", אמרה.

 

"את טוענת שמגיע לך 70 אלף שקל עבור כל הפרה ובסה"כ 840 אלף שקל, איך החלטת על הסכום?".

 

"זה מה שאני חושבת. כמו שאתה נותן מחיר ללקוחות שלך. השימוש בשם שלי זאת העבודה שלי. זה מה שאני מוכרת. זה המוניטין שלי. אני לפעמים עושה דברים בחינם כדי להעלות את המוניטין".

 

רפאלי התעקשה כי לא היתה הסכמה לשדר את הסרטון בקולנוע. "רק על קולנוע הייתי מבקשת בנפרד 50-60 אלף דולר", אמרה.

 

סאני מצידה טוענת כי הובהר לרפאלי שהקמפיין יהיה בכל סוגי המדיה, ויכלול פעולות יחסי ציבור כולל מסיבה בהשתתפותה שצילומיה ישמשו ליחסי ציבור. לטענת סאני, רפאלי צילצלה לבסוף לנציגי סאני זמן קצר לפני המסיבה, ואמרה שלא תגיע מאחר שהיא "עייפה".

 

בהסכם בין הצדדים נקבע שרפאלי תרוויח 50 אלף דולר מהקמפיין. אבל לפי התביעה עולה כי בעיצומו של יום הצילומים השני פנתה ציפי רפאלי, אמה של הדוגמנית, לבן דב בבקשה להגדיל את התמורה בכ-10-20 אלף דולר.

 

סאני טוענת גם כי ב-2007 איימו הוריה של רפאלי על בן דב שאם לא ישלם 250 אלף דולר פיצוי הם ידאגו להכפיש את שמו, וכי במרץ 2008 שלחו מכתב למנכ"ל סמסונג העולמית וטענו כי רימו אותם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x