שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

קרדן תתחרה באגסי: תקים עמדות טעינה לרכב חשמלי באמצעות חברת פנגו

בלעדי ל"כלכליסט": החברה, שתיקרא "פנגו טעינה", תוקם בשיתוף עם חברת ג'ינרגי הישראלית. החברה תחל בפריסה של עמדות טעינה לרכב חשמלי כבר בחודשים הקרובים

תומר הדר וליאור גוטמן 14:5027.02.12

חברת מילגם חניה סלולארית, מקבוצת קרדן NV, מנהלת מגעים להקמת חברה שתעסוק בפריסה של רשת נקודות טעינה לרכב חשמלי. כך נודע ל"כלכליסט". מילגם היא החברה המפעילה את מערכת החניה "פנגו". החברה, שתיקרא "פנגו טעינה" תוקם בשיתוף עם חברת ג'ינרגי הישראלית שבבעלותו של איש העסקים רן

אלויה.

 

כיום עוסקת פנגו בניתוב תשלומים סלולאריים עבור חניה. כך יכולים לקוחות שחונים בחניה "כחול לבן" לשלם לעיריות עבור חניה בשטחן ללא צורך בכרטיסי חניה. בין לקוחותיה של פנגו נמנים מרכז השלטון המקומי והחברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי בע"מ. כמו כן מספקת פנגו שירותים למספר ציי רכב גדולים.

 

נתונים אלה הופכים את פנגו למועמדת אידיאלית להקמה של רשת נקודות טעינה לרכב חשמלי, הן בזכות מאגר הלקוחות הגדול שלה, וגם בזכות התשתית שבה מחזיקה החברה, הכוללת בין היתר מערך המאפשר תשלומים בכרטיסי אשראי.

 

לדברי גורמים המקורבים לעסקה, החברה תחל בפריסה של עמדות טעינה לרכב חשמלי כבר בחודשים הקרובים, כאשר היעד הראשוני לפריסה בשנת 2012 עומד על מאות עמדות טעינה. בשנה הבאה צפוי קצב פריסת עמדות הטעינה לעלות, בהתאם לקצב חדירתן של מכוניות חשמליות לישראל.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" שנציגים מטעם החברה קיימו בחודשים האחרונים מגעים עם מספר יבואני רכב גדולים. יבואנים אלה צפויים להציע בבוא היום עמדות טעינה של פנגו ללקוחות שירכשו רכב חשמלי. יצוין שחברת ג'ינרג'י משתפת כיום פעולה עם מספר יבואני רכב. כך, עמדות טעינה של החברה מותקנות בין היתר במתקני חברת כלמוביל, יבואנית מיצובישי ודוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן.

 

קבוצת קרדן פעילה בישראל בעיקר בתחום הליסינג , הרכב והנדל"ן באמצעות החברות קרדן רכב בעלת זיכיון חברת ההשכרה אוויס וUMI, יבואנית שברולט וולט החשמלית, כמו גם קרדן נדל"ן. להערכות גורמים בענף הרכב עשויה החבה החדשה למנף את פעילותה כך שתשיק גם לפעילותיה של קבוצת קרדן הן בתחום הרכב, באמצעות הצעת עמדות טעינה ללקוחות שירכו מכוניות שברולט חשמליות, בתחום הליסינג באמצעות הצעת עמדות טעינה ללקוחות של חברת אוויס שיבחרו בעתיד במכונית חשמלית ובאמצעות שיתוף פעולה עם זרוע הנדל"ן, שתקים עמדות טעינה בחניונים ומבנים שתקים החברה.

 

מג'ינרג'י ומילגם חניה סלולארית סירו להגיב לדברים.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x