$
אקדמיה

הסגל האקדמי הזוטר ישבות עם פתיחת סמסטר ב'

השביתה תימשך ללא הגבלת זמן עד שראשי האוניברסיטאות יחתמו עימם על הסכם העסקה סופי. ראש צוות המו"מ: "האחראי הראשי לכל שיבוש צפוי בסמסטר ובמהלך הלימודים התקין יהיה שר החינוך- גדעון סער". מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר בתגובה: "כל ההבנות עליהן הוסכם בטלות מרגע הכרזת השביתה"

כתב כלכליסט 13:4020.02.12

ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות הודיע כי יפתח בשביתה ללא הגבלת זמן עם פתיחת סמסטר ב', זאת במחאה על תנאי העסקתם.

 

ארגוני הסגל האקדמי הזוטר טוענים שהשביתה תימשך ללא הגבלת זמן, עד אשר יכבדו ראשי האוניברסיטאות את התחייבויותיהם וייחתם הסכם העסקה סופי.

 

במסגרת

השביתה לא יתקיימו הוראה, תרגול, הדרכה במעבדות, וכן כל המטלות הנלוות לרבות קיום בחנים/מבחנים ובדיקתם, שעות קבלה ומענה על מיילים, וכדומה.

 

ד"ר דניאל מישורי, ראש צוות המו"מ של הפורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות: "מיצינו את שלב העברת האחריות מגורם לגורם וגרירת המו"מ באין ספור תירוצים. ההתנהלות עד כה הוכיחה ולימדה אותנו כי לא ניתן לסמוך על אף גורם במערכת ההשכלה הגבוהה. אין כל בעיה לעמוד בהסכם שעלותו מוערכת ב-30 מיליון שקל, בזמן שהרפורמה במערכת ההשכלה הגבוהה מוערכת ב- 7 מיליארד שקל, ואנו לא נכללנו בה. האחראי הראשי לכל שיבוש צפוי בסמסטר ובמהלך הלימודים התקין יהיה שר החינוך- גדעון סער, שעד כה לא נטל כל חלק של ממש במציאת פתרון למשבר. עד כה, כל ניסיון להיפגש עמו על מנת לסיים את המשבר לא נענה. השביתה תימשך עד לחתימה על הסכם העסקה סופי".

 

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר: "במקום להשקיע אנרגיה, לנסות למצות את התהליך ולסיים את הסכסוך, הסגל הזוטר מודיע כבר כעת על שביתה מיותרת ובוחר לפגוע בסטודנטים ובמערכת ההשכלה הגבוהה ללא כל הצדקה. לאחר השעות הרבות שהושקעו במציאת פתרון אמיתי לסגל הזוטר ולאחר ההתקדמות הרבה שהושגה, הכרזת הסגל הזוטר על שביתה היא בבחינת הפניית עורף לכל ההבנות אליהן הגענו ומבחינתנו כל ההבנות עליהן הוסכם בטלות מרגע הכרזת השביתה".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x