$
רכב

בכירי ענף הרכב והליסינג: מסקנות ועדת זליכה מיושנות ולא ישימות

מנכ"ל אלבר נפגש עם אנליסטים בכירים של בנקים וחברות ביטוח: ענף הרכב והליסינג נכנס למשברים תקופתיים, אבל גם יוצא מהם במחזורים קבועים

תומר הדר 21:0308.02.12

ההידרדרות הצפויה במסירות הרכבים החדשים מדרבנת את בכירי ענף הרכב לפעולה. ל"כלכליסט" נודע שבשבוע שעבר קיימו מספר בכירים בענף פגישות סגורות עם אנליסטים בכירים של בנקים וחברות ביטוח במטרה להציג "תחזיות הרגעה" על עתידו של ענף הרכב הישראלי.

 

מתוכן המצגות שהגיע לידי

"כלכליסט" עולים נושאים הנוגעים לוועדת זליכה להסדרת ענף הרכב. כך לדוגמה מנתונים שהציג ינון עמית, מנכ"ל חברת הליסינג אלבר, עולה שחלק ממסקנות ועדת זליכה הוצגו עוד במהלך שנות ה-60 ונפסלו כבר לפני כ-50 שנה. על פי הנתונים שהציג עמית, ענף הרכב והליסינג נכנס למשברים תקופתיים, אך גם יוצא מהם במחזורים קבועים. כך הציג עמית נתוני עבר אודות תחזיות לקריסה של ענף הליסינג, שלא התממשו.

 

בנוסף לעמית נאם בפני האנליסטים גם סמנכ"ל רשות המסים לשעבר בועז סופר. הנתונים שהציג סותרים מסקנות רבות של ועדת זליכה להסדרת ענף הרכב. על פי הטענות שהציג סופר, מסקנותיה של הוועדה בנוגע לפיקוח על מחירי רכב אינן ישימות ועשויות להביא להתייקרות של מחירי הרכב בישראל.

 

בנוסף נכח בכנס גם רן דנאי, מנכ"ל יוניון מוטורס יבואנית טויוטה. על פי הנתונים שהציג דנאי, שוק הרכב הישראלי עובר בימים אלה שינוי הממוקד בעיקר בירידה במכירותיהן של מכוניות משפחתיות ועלייה במכירות סופר מיני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x