$
משפט

פרשת הבנק המחתרתי: חמישה יהלומנים עוכבו לחקירה

מחומר הראיות שנאסף עולה כי החשודים השמיטו הכנסות, השתמשו בחשבוניות מס פיקטיבות ושילמו משכורות לעובדים ב"שחור" בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

הדר קנה 15:1818.01.12

חמישה יהלומנים עוכבו היום (ד') לחקירה במסגרת חקירת הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים. היהלומנים חשודים בהשמטת הכנסות, שימוש בחשבוניות מס פיקטיביות ותשלום משכורת לעובדים ב'שחור' בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בין הנחקרים עוכב לחקירה גם היהלומן דוד ארבוב ועובדים בחברת ארבוב

גרופ.

   

חוקרי יאח"ה-להב 433 וחוקרי רשות המסים הגיעו למשרדי הבנק המחתרתי שבמתחם הבורסה, לבתי החשודים וכן לבתי עסק שפעלו עימם או בשליחותם. 16 חשודים נעצרו, כמו-כן נתפסו סכומי כסף ומסמכים. 

 

מחומר הראיות שנאסף עולה כי החשודים עסקו באופן שיטתי בהלבנת כסף בסכומים נכבדים וללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל. כמו כן החשודים עסקו גם בהמרת מט"ח ומתן הלוואות שלא כדין. כתוצאה מפעולתם, גרפו החשודים רווחים כספיים ניכרים ממעשיהם. על פי החשד, החשודים עשו שימוש במשרדיהם בבורסה ובמקומות נוספים, להפעלה במשך שנים של בנק בלתי מדווח, בו מתנהלת פעילות פיננסית- בנקאית - הלוואות, העברת כספים לחו"ל, ניכיון צ'קים, המרות מט"ח - בהיקפים של מיליארד שקל. מהחקירה עלה חשד כי הפעילות הפיננסית האסורה, הוסוותה כפעילות לגיטימית של מסחר ביהלומים.

 

החקירה מתנהלת באמצעות כוח המשימה למלביני הון מקצועיים בלהב 433, המפלג לחקירות כלכליות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) -להב 433 בשיתוף יחידת יהלו"ם וחוקרי מע"מ ירושלים ברשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה.

 

עו"ד רות דוד המייצגת את ארבוב בחרה שלא להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x