שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

מי מפחד מתחרות? מנכ"לי חב' התעופה הישראליות הביעו בפני השר כץ חשש מ"שמיים פתוחים"

מנכ"לי אל על, אי.די.בי. תיירות וארקיע נפגשו היום עם שר התחבורה ישראל כץ ועם מנהל רת"א גיורא רום והביעו דאגה לפעילותם עם התקדמות המו"מ על פתיחת השמיים עם אירופה

יסמין גיל 18:5716.01.12

חוששים מתחרות? הליכים מתקדמים במשא ומתן על הסכם "שמיים פתוחים" בין ישראל ואירופה הביאו היום (ב') את אליעזר שקדי מנכ"ל, אל על, דוד קמיניץ, מנכ"ל אי.די.בי. תיירות בעלת ישראייר, גדי טפר, מנכ"ל ארקיע, ונציגים נוספים מחברות התעופה הישראליות להיפגש עם שר התחבורה ישראל כץ

ועם מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) גיורא רום.

 

נציגי חברות התעופה הישראליות חוששים שיישום הסכם כזה יגדיל את היצע הטיסות בין ישראל ואירופה מצד חברות אירופיות, לרבות טיסות ה"לואו קוסט" - מה שעלול לפגוע בנתח השוק שלהם ובהתאם בפעילות העסקית. הם כבר קיימו בשבוע שעבר פגישה בנושא עם רום.

 

עיקרו של ההסכם הנו ביטול הסכמים דו-צדדיים שקיימים כיום בין ישראל ובין 27 מדינות האיחוד האירופי, המגבילים את מספר חברות התעופה ותדירויות הטיסות שניתן להפעיל בין המדינות. הוא יאפשר ליותר חברות תעופה אירופיות להיכנס לפעילות בישראל מיותר יעדים, כמובן אם ירצו בכך. גם החברות הישראליות יוכלו להגדיל את פעילותן באירופה, אולם צי המטוסים הקטן שלהן ומגבלות נוספות למשל בקבלת "סלוטים" (אישורי המראה ונחיתה) בזמנים אטרקטיביים בנמלי תעופה מרכזיים באירופה, עלולים להקשות עליהן.

 

שר התחבורה כץ הנחה היום את מנהל רת"א, רום, להמשיך לפעול לקידום ההסכם. רום צפוי לצאת מחר לסבב פגישות נוסף בבריסל, כאשר על הפרק מספר נושאים, בהם: קצב היישום המדורג של ההסכם, סוגיות ביטחון, ויצירת הרמוניזציה רגולטורית בין המדינות, כך שמספר חוקים ותקנות אירופים בנושא תעופה יאומצו בישראל. ההסכם נמצא בשלבי משא ומתן מתקדמים והדיונים עליו יושלמו, לפי הערכות, בחודשים הקרובים, ואז הוא יובא להחלטת הממשלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x