$
משפט

הארכות מעצר נוספות בפרשת הבנק המחתרתי במתחם הבורסה בר"ג

בין השאר מעצרם של גבריאל יוסיבוף, זזה ממיסטבלוב, דוד בצלאל ומאי אוחנה הוארך עד יום ראשון הקרוב

הדר קנה 18:0911.01.12

הארכות מעצר נוספות לחשודים בהפעלת הבנק המחתרתי במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן.

 

שופט ביהמ"ש השלום בראשון לציון ארז יקואל האריך היום (ד) את מעצרם של החשודים בפרשה בהם: גבריאל יוסיבוף, זזה ממיסטבלוב, דוד בצלאל ומאי אוחנה עד יום ראשון הקרוב בצהריים. כמו כן, הוארך

מעצרו של מנחם מגן – עד מחר בצהריים. מעצרה של מרים יוסיבוף הוארך עד יום שישי הקרוב ואילו ישי אילן בורוכוב ויוסף בר שוחררו בתנאים מגבילים.

 

מחומר הראיות שנאסף עולה כי החשודים עסקו באופן שיטתי בהלבנת כסף בסכומים נכבדים וללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל. כמו כן החשודים עסקו גם בהמרת מטבע חוץ ומתן הלוואות שלא כדין. כתוצאה מפעולתם, גרפו החשודים רווחים כספיים ניכרים של עשרות מיליוני שקלים ממעשיהם.

 

החקירה הגלויה החלה בתחילת השבוע עת הגיעו חוקרי יאח"ה-להב 433 וחוקרי רשות המסים למשרדי הבנק המחתרתי שבמתחם הבורסה, לבתי החשודים וכן לבתי עסק שפעלו עימם או בשליחותם. 16 חשודים נעצרו, כמו-כן נתפסו סכומי כסף ומסמכים.

 

על פי החשד, החשודים עשו שימוש במשרדיהם בבורסה ובמקומות נוספים, להפעלה במשך שנים של בנק בלתי מדווח, בו מתנהלת פעילות פיננסית- בנקאית - הלוואות, העברת כספים לחו"ל, ניכיון צ'קים, המרות מט"ח - בהיקפים של מיליארד שקל. מהחקירה עלה חשד כי הפעילות הפיננסית האסורה, הוסוותה כפעילות לגיטימית של מסחר ביהלומים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x