$
תיירות

דוד פתאל: "אנו נערכים להאטה, אבל לא בצורת פיטורי עובדים"

הבעלים של רשת מלונות פתאל דיבר במפגש שעסק בסיכום 2011. על סיום הסכם הזיכיון עם קלאב מד אמר: "החלטנו שהוא לא משתלם לנו"

יסמין גיל 12:3410.01.12

"אנחנו נערכים להאטה, אבל לא בצורת פיטורי עובדים", כך אמר הבוקר (ג') דוד פתאל, בעלי רשת מלונות פתאל, במפגש שנערך במלון הרודס בתל אביב לסיכום שנת 2011 והצגת מהלכים עתידיים של החברה. מנכ"ל הרשת, רפי שדה, הוסיף: "אנחנו בהחלט בוחנים את ההוצאות, אנחנו הרי חיים במדינת ישראל ורואים מה קורה, ולכן כל הוצאה עוברת בדיקה ורענון".

 

"התשובה למיתון היא שיפור המוצר", אמר פתאל, "תנועת התיירות, ובטח תיירות הפנים, היא סולידית, במיוחד לאילת. הפערים בין שנים טובות ושנים פחות טובות הם יחסית מינוריים. בסופו של דבר אתה נלחם בנתח שוק - אם נהיה טובים יותר, נעביר אלינו לקוחות ממלונות אחרים. לא נעלם מעינינו העניין הצרכני ונצטרך לקחת בחשבון פעילויות כאלה ואחרות למען החדרת המוצר שלנו לשוק".

 

"עברנו שנה מאוד מעניינת שהתחילה מצוין והסתיימה בהאטה קלה באילת", המשיך פתאל, "אבל בסך הכל החברה עמדה ביעדים שלה. היקף הכנסות העסקים שלנו בשנה החולפת במלונות פתאל בארץ ובחו"ל מתקרב ל-2.3 מיליארד שקל, מהם 1.6 מיליארד שקל במלונות ישראל, עלייה של 7% בהשוואה ל-2010. ו-700 מיליון שקל במלונות בחו"ל, עלייה של 12%. מתוך ה-1.6 מיליארד שקל, אנחנו מחזירים מעל 80% לכלכלה הישראלית: כ-500 מיליון שקל בגין תעסוקה של 8,000 עובדים. אנחנו אחד המעסיקים הגדולים במשק. בנוסף, אנחנו קונים מזון ומשקאות ב-450 מיליון שקל, וישנן הוצאות נוספות".

 

פתאל הזכיר מהלכים שערכה החברה בשנה החולפת: "ערכנו הרבה שיפוצים ושדרוגים, והתרכזנו במלונות באזור המרכז. בנוסף, פתחנו מלון ברחובות והשקענו במלונות נוספים בארץ. חתמנו על חוזה לניהול מלון שנבנה באי בהרצליה, מלון הרודס, שייפתח בעוד פחות משלוש שנים".

 

"גולת הכותרת של העבודה שלנו השנה היתה התמקדות באיכויות ובמוניטין", המשיך פתאל, "למעשה החלטנו שאנחנו הולכים להרים את המלונות לרמה גבוהה יותר. מה שנתן לנו את סטירת הלחי זה סקר שפורסם בשנה שעברה שבו המיקום שלנו לא היה טוב. לקחנו אותו ברצינות. לשמחתנו השנה קיבלנו תוצאות מדהימות".

 

קורל ביץ' קלאב. שיפוץ בעלות של 120 מיליון שקל קורל ביץ' קלאב. שיפוץ בעלות של 120 מיליון שקל צילום: גו קוט

 

פתאל התייחס לסיום הסכם הזיכיון עם רשת קלאב מד ושינוי שמו של מלון הרשת באילת ל"קורל ביץ' קלאב - U". "לפני שבע שנים לקחנו מלון סגור שהיה בבעלות האחים עופר. שכרנו את הבניין, שיפצנו אותו והתקשרנו לקלאב מד בהסכם מאוד מיוחד: הם היו אחראים על השיווק בחו"ל, אנחנו על ישראל", הסביר פתאל, "ההסכם הסתיים בימים אלה, החלטנו שלא משתלם לנו להמשיך עם קלאב מד ולכן אנחנו לא מחדשים את החוזה. היו לכך הרבה סיבות, אבל הסיבה המרכזית היתה שקלאב מד לא משווק ברוסיה, שתושביה הם חלק ניכר מהתיירות לאילת". 

 

לדבריו, הרשת עורכת בימים אלה שיפוצים במלון המדובר בעלות של 120 מיליון שקל: "זה מלון נופש נהדר, אבל ברמת החדר קיבלנו המון תלונות.  נשדרג את הלובי, את אולם הקבלה וחלק משטחי ציבור". המלון יהיה בקונספט הכל כלול וצפוי להציע חבילות תוכן שונות על פי פילוח גילאים. המחירים לחדר ינועו בין 800 שקל ללילה לזוג בעונות רגילות ועד 1,800 שקל בעונות השיא.

 

רשת פתאל מנהלת 31 מלונות בישראל, 20 מהם בבעלותה. באירופה היא מנהלת 35 מלונות אשר נמצאים בבעלותה החלקית או המלאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x