$
משפט

אבי לוזון נחקר במשך שמונה שעות; החשד: התערב בשיבוצי שופטים

יו"ר ההתאחדות לכדורגל נחקר בחשד לעבירות של מרמרה, הפרת אמונים וניצול לרעה של כוח המשרה. הוא הכחיש את ההאשמות ושוחרר בתנאים מגבילים

אלי סניור, ynet 19:4808.01.12

לאחר מספר חודשים שקטים, פרשת הכדור המרכזי חוזרת לרקום עור וגידים. יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון נחקר היום (א') במשך שמונה שעות ביחידת ההונאה של מחוז מרכז.

  

לוזון נחקר בחשד לעבירות של מרמה, הפרת אמונים וניצול לרעה את כוח המשרה. כזכור, מדובר בחקירה שנסובה

סביב מינוי שופטים והטיית משחקים. בתום חקירתו שוחרר לוזון בתנאים מגבילים. במשטרה חיזקו לאחרונה את העדויות ולפיהם טענו באיגוד השופטים כי לוזון נהג להתערב בשיקולי שיבוץ שופטים. הוא מצידו הכחיש כל קשר לחשדות הללו וטען כי לא התערב מקצועית וכי מה שעשה היה במסגרת תפקידו.

 

במשטרה לא מיהרו לקבל את גירסתו של לוזון ובתום חקירתו הודיעו לו כי הוא משוחרר בתנאים מגבילים האוסרים עליו ליצור קשר עם בכירים באיגוד השופטים שכבר נחקרו בסיפור. במשטרה מתכננים לקדם את החקירה בימים הקרובים ולזמן נחקרים נוספים.

  

זו אינה הפעם הראשונה שבה לוזון נחקר בנושא . בפרשה שהסעירה בקיץ האחרון את עולם הכדורגל הישראלי, נחקרו בין היתר מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, יו"ר הוועדה המקצועית של איגוד השופטים, עמית קליין, השופט לירן ליאני, בעלי הפועל פתח תקווה, תומר סיני וגל חצור, והמאמנים יובל נעים וניצן שירזי.

 

בעקבות הפרשה יזמה שרת הספורט והתרבות, לימור לבנת, קוד אתי , שמטרתו הייתה ליצור תשתית נורמטיבית אחידה המושתת על ערכים אתיים בסיסיים להתנהגות ספורטיבית של הוגנות, שקיפות ויושרה מעבר לכללים הפורמאליים המחייבים בתחום הספורט.

  

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, נחקר היום במשטרה באותו עניין בו נחקר לפני למעלה מחצי שנה. ישנו שיתוף פעולה מלא עם המשטרה על מנת שתוכל לעשות את עבודתה על הצד הטוב ביותר ולסיימה במהירות. ההתאחדות מבקשת מהמשטרה לבצע את בדיקותיה ברגישות כדי למנוע פגיעה פומבית מיותרת, שכן שם טוב הוא דבר יקר ערך שכאשר נפגע, קשה לעתים לרפאו. הפרסומים השונים על כך שכביכול נאסר על יו"ר ההתאחדות לתקשר עם אנשי ההתאחדות אינם נכונים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x