שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בעקבות הזכייה: לנגוצקי ישלם לעו"ד יוסי שגב שכר טרחה של עד 15 מיליון דולר

פרקליט הצמרת ניצח עבור הגיאולוג יוסי לנגוצקי בבוררות שניהל מול סקורפיו שבשליטת בני שטיינמץ על אובדן זכויותיו במאגר תמר. לנגוצקי דורש לקבל פיצוי של 100-120 מיליון דולר, ושגב צפוי לקבל 15% מכל סכום שייפסק לטובתו בבוררות

ענת רואה 06:5901.01.12

פרקליט הצמרת עו"ד יוסי שגב, מי שייצג את הגיאולוג יוסי לנגוצקי בתביעת הענק שהגיש נגד סקורפיו של בני שטיינמץ על איבוד זכויותיו במאגר תמר, יוכל לקבל שכר טרחה של עד 15 מיליון דולר. הסיבה: ניצחונו של לנגוצקי בבוררות שהוא מנהל נגד שטיינמץ במסגרת התביעה.

 

בפסק ביניים

דרמטי שניתן בבוררות בסוף השבוע נקבע כי סקורפיו, שותפתו לשעבר של לנגוצקי בגוף שהחזיק ב־5% מתמר — הפרה את ההסכם שהיה לה עמו, כשלא הודיעה לו מבעוד מועד על כוונתה לסגת מההשקעה בתמר.

סקורפיו ויתרה על חלקה בתמר ללא תמורה בתחילת 2009, כאשר סברה כי רמת הסיכון הנעוצה בקידוח הינה גבוהה מדי. שבועות ספורים לאחר מכן, גילו השותפים שנותרו בתמר את מאגר הגז הגדול.

 

לנגוצקי טען במסגרת תביעתו נגד החברה כי ההודעה בעניין פרישת סקורפיו מתמר נמסרה לו בשלב מאוחר מדי, שמנע ממנו לאתר שותף אחר לתגלית. כתוצאה מכך, טען, הוא החמיץ את ההזדמנות להיות שותף בתגלית הגז הגדולה.

 

הדיון בבוררות בין לנגוצקי וסקורפיו פוצל לשני שלבים, כאשר ביום חמישי הוכרעה שאלת האחריות של סקורפיו כלפי לנגוצקי. בשלב הבא אמור הבורר בועז אוקון לקבוע את שיעור הפיצויים שיקבל הגיאולוג. לנגוצקי דורש פיצוי של 100–120 מיליון דולר, ושגב, שייצג אותו במסגרת הסכם שכר טרחה המותנה בהצלחה, צפוי לקבל כ־15% מכל סכום שייפסק לו בתוספת מע"מ. ההערכה היא כי לנגוצקי לא יקבל את מלוא הסכום שאותו הוא תובע. אם יפסוק אוקון כי ללנגוצקי מגיעים לדוגמה רק 50 מיליון דולר — פחות מחצי מהסכום שהוא דורש — יעמוד שכרו של עו"ד שגב על 8.7 מיליון דולר.

 

"לפני שלנגוצקי הגיע לשגב הוא עבר בעשרה משרדי עורכי דין אחרים, כולם דרשו ממנו שכר טרחה לפי שעות עבודה ולא היו מוכנים לשכר טרחה שמותנה בהצלחה", התייחס לשכר הטרחה הגבוה עו"ד אופיר נאור, שותפו של שגב עד לפני שנתיים. "אף אחד מהמשרדים לא האמין בתיק כמו יוסי, שהרים את לנגוצקי מהרצפה והביא לו את הניצחון".

 

זכויותיהם של סקורפיו ולנגוצקי בתמר "התאיידו", לאחר שהשותפות לא השקיעה בפיתוח המאגר 2.2 מיליון דולר. בפסק הבוררות קבע אוקון כי לנגוצקי הצליח להוכיח שסקורפיו התעלמה מחובתה לסייע לו למצוא גורם חלופי שיסייע לו לממן את ההשקעה, כאשר עוד ניתן היה לעשות זאת, והתנערה מחובתה למסור לו הודעה על פרישתה בעיתוי מתאים. "לנגוצקי הצליח להראות שהוראותיו של הסכם היסוד לא עניינו את סקורפיו, שהודרכה על ידי האינטרסים שלה", קבע אוקון. "התוצאה המצטברת היא שסקורפיו הפרה באופן בוטה את החובה לשתף פעולה עם לנגוצקי".

 

בין השאר, קבע אוקון כי שטיינמץ כלל לא קרא את הסכם היסוד בין סקורפיו ללנגוצקי. הוא ציטט את הצהרתו של שטיינמץ שניתנה בפניו ובמסגרתה אמר: "אני לא קורא הסכמים של חמישה דפים ובטח שלא קורא הסכמים כאלה. בשביל זה אני מעסיק הרבה מאוד אנשים".

 

עם זאת, קבע אוקון בפתח פסק הבוררות כי הוא מסתייג גם מתיאור הנזקים החמורים שהציג בפניו לנגוצקי וכי ייתכן שאף אילו היתה ניתנת לו הודעה בזמן, הוא לא היה מצליח למצוא משקיעים נוספים.

 

יחד עם עו"ד שגב ייצגו את לנגוצקי עורכי הדין תומר שקרצי ובעז שגב. סקורפיו יוצגה על ידי עורכי הדין רונן יניב וגדעון שפק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x