$
דיבידנדים

דיבידנדים: אסי טוכמאייר חובט

הבעלים של קבוצת הנדל"ן קנדה ישראל, העלה הילוך לכבוד מינויו לתפקיד הייצוגי כיו"ר איגוד הטניס

תומר אביטל 09:0627.12.11

אסי טוכמאייר, מבעלי קבוצת הנדל"ן קנדה ישראל, העלה הילוך לכבוד מינויו לתפקיד הייצוגי כיו"ר איגוד הטניס לפני כחודש. בסוף השבוע אירח יותר מאלף איש לצפייה במשחקי הגמר של אליפות ישראל לנשים וגברים בטניס 2011, שהתקיימה במועדון הטניס ברעננה. העיצוב: עשרות כדורי טניס שנתלו על

צמרות העצים. המנצחים: דודי סלע ויוליה גלושקו, אשר גברה על שחר פאר שהחזיקה בתואר בחמש השנים האחרונות. בין הצופים: מנכ"ל גזית גלוב ישראל רונן אשכנזי, מנכ"ל מרכז הפועל יורם אורנשטיין, מנכ"לית מכון וינגייט רותי פילץ, משה פטרבורג, אריה זייף, ששון חקשורי, עמוס מנסדורף ואסף חפץ.

 

חגיגת המלונות של דליה איציק

 

ח"כ דליה איציק, יו"ר סיעת קדימה בכנסת הנוכחית, הוציאה כ־40 אלף שקל על לינה במלונות, מזון ומשקאות בתקופת כהונתה כיו"ר הכנסת בין יוני 2006 לפברואר 2009. הנתונים נחשפים על סמך חוק חופש המידע.

 

במהלך כהונתה, איציק שכרה חדרי מלון בתל אביב 53 פעמים. עלות החיוב בגין השימוש בחדרים נעה בין 470 ל־1,220 שקל למפגש או ללילה.

 

המלונות המועדפים על יו"ר הכנסת היו מלונות הפאר הצמודים לחופה של תל אביב, ובהם דן תל אביב, דן פנורמה, הילטון וקראון פלאזה. מלבדם ביקרה גם במלון אולימפיה, הצנוע יותר. ואם כבר מלון, אז שיהיה גם רום סרוויס. בעת האירוח במלונות השתמשה איציק בכספי משלם המסים כדי להזמין לחדרה מזון ומשקאות משירות החדרים וכן מהמיני־בר שבחדר. בשבע פעמים שונות חשבון הרום סרוויס של איציק לבדו עבר את 500 השקלים.

 

מה ליו"ר הכנסת ולמלונות תל אביב? איציק, שמתגוררת בירושלים, עשתה שימוש בסעיף 15 בקובץ החלטות שכר חברי הכנסת שמסדיר את הוצאות הח"כים.

 

הסעיף מתיר ליו"ר הכנסת לשהות על חשבון הציבור במלונות מחוץ לירושלים, וזאת "לצורך מילוי תפקידו כיושב ראש הכנסת". יושבי ראש כנסת אחרים מיעטו ליישם את הזכות שהעניקה להם הכנסת, ובחרו לרוב לקיים את פגישותיהם בירושלים. אברהם בורג שכיהן בתפקיד לפני כעשור אמר ל"כלכליסט" שנהג לישון בבית. ראובן ריבלין, שאייש את המשרה לפניה (2003–2006) ואחריה (2009 עד היום) טוען כי לא ניצל זאת כלל.

 

דליה איציק מסרה בתגובה לנתונים כי "פעלתי בהתאם להוראות החוק ובמגבלות שנקבעו בהן. לפי החלטות שכר חברי הכנסת, הכנסת תממן ליו"ר הכנסת את מלוא ההוצאות שהוצאו על אירוח מחוץ לכנסת, ובלבד שהאירוח הוא במסגרת מילוי התפקיד ומספר האורחים אינו עולה על עשרה בכל מפגש. כל המפגשים האלה נעשו במסגרת תפקידי כיו"ר הכנסת, ונהגתי בהם בהתאם לסעיף החלטות שכר חברי הכנסת".

(תומר אביטל)

 

התעשיינים קוראים

יום ראשון, מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב: התאחדות התעשיינים משיקה ספר של רונית מורגנשטרן לזכרו של מייסד טבע אלי הורוביץ, שהלך לעולמו בחודש שעבר. הספר מספר על חלוצי התעשייה בישראל ועל היסטוריית התאחדות התעשיינים ונשיאיה ב־20 השנים האחרונות. כ־200 תעשיינים התכנסו לרגל האירוע, ובהם נשיא ההתאחדות היוצא שרגא ברוש, מנכ"ל ההתאחדות אמיר חייק, דליה הורוביץ אלמנתו של אלי הורוביץ, עמי וצביה זוגלובק, מיקי פדרמן, מיכאל שטראוס ואחותו רעיה, יואל פלדשו וגיורא ושולה אקרשטיין. הספר, אגב, איננו למכירה. הוא יחולק רק לתעשיינים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x