$
משפט

פרסום ראשון: בקשת פירוק לקולנוע הוד: "יורם גלובוס השתמש בחברה כדי לשלם חובות"

שנתיים לאחר שנמכר בית הקולנוע לעיריית ת"א, בעלי מניות המיעוט מעלים טענות כי גלובוס כיסה באמצעות התשלום את חובותיו שאינם קשורים לחברה. בין מגישי הבקשה - אמנון ליפקין-שחק, שמחזיק במניות של החברה

מארק שון 19:5226.12.11

 

בקשת פירוק נגד החברה שהפעילה בעבר את קולנוע הוד ברחוב דיזנגוף בתל אביב הוגשה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בעיר על ידי בעלי מניות המיעוט

המחזיקים ברבע מהחברה.

 

הבקשה כוללת האשמות חריפות נגד בעל השליטה בחברה, יורם גלובוס, טייקון קולנוע ובעלים של אימפריית קולנוע המכילה עשרות חברות בשליטתו. בין מגישי הבקשה גם הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין-שחק, שמחזיק במניות של החברה.

 

בשלהי שנות ה-80 רכש גלובוס יחד עם בני משפחתו ושתי חברות בבעלותו את החברה, והוא מכהן כדירקטור יחיד בה. הבקשה הוגשה נגד גלובוס ובני משפחתו, אורלי וגיא גלובוס, חברת סרטי הוד, וחברת זרה בשליטתו בשם Rialto establishment.

 

מהבקשה עולה, כי בשנת 2009 נקלעו עסקיו של גלובוס לקשיים תזרימיים והוא החליט להשתמש בחברה ובבית הקולנוע לצורך תשלום חובות של חברות אחרות בשליטתו. בעלי המניות טוענים, כי בינואר 2010 כינס גלובוס אסיפה כללית דחופה ובהולה, במסגרתו שכנעו אנשים מטעמו להסכים למכירת הקולנוע לעיריית תל-אביב תמורת 9 מיליון שקל בשני נימוקים. האחד, משום שהבנק הבינלאומי איים לממש את המשכנתה שהיתה על הנכס, והשני, הבטחה של גלובוס להעביר לבעלי המניות 10% מהתמורה - 900 אלף שקל.

 

"גלובוס ואנשיו לא גילו כי המשכנתה הקיימת לטובת הבנק נועדה להבטיח חובות של חברות אחרות שלו, ומימוש הנכס של החברה נועד לטובת עניינו האישי, כלומר, לחלצו מחובות שלו", נטען בבקשה.

 

במרץ 2010 חתם גלובוס על מכירת הקולנוע לעירייה תמורת 9 מיליון שקל, ותשעה ימים לאחר מכן כבר חתם על שעבוד חלק מהתמורה לטובת בנק הפועלים, להבטחת פרעון חובות של חברה אחרת השייכת לו. "השעבוד נעשה ללא אישור, ללא סמכות וללא יידוע בעלי מניות המיעוט", נטען בבקשה.

 

אכזבה נוספת לבעלי המניות היתה מהסכם המכירה עצמו, שקבע מנגנון לפיו התמורה תעבור לידי נאמן שיחלק את כל 9 מיליון השקלים לבנקים הפועלים והבינלאומי לכיסוי חובות שאינם קשורים לחברה, זאת בניגוד להבטחה באסיפה הכללית.

 

מעו"ד יוסי כהן המיצג את גלובוס נמסר בתגובה: "אלה טענות סרק. צר לי שמעלים טענות מכפישות שאין להן בסיס. ההיפך הוא נכון, החברות בבעלותו של גלובוס השקיעו כספים רבים ואפילו וויתרו על סכומים גדולים לטובת בעלי המניות האחרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x