שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מיסוי

מנהלי כפר סיטרין חשודים בהפקת תלושי שכר פיקטיביים במאות אלפי שקלים

החשודים הם מנכ"ל המוסד מיכאל דור והמנהל החינוכי חיים לוין. השניים שוחררו ממעצר בתנאים מגבילים

הדר קנה 11:3201.12.11

מיכאל דור, מנכ"ל המוסד החינוכי כפר סיטרין, וחיים לוין, המנהל החינוכי במוסד ואחראי פרויקט אור אבנר - נעל"ה, חשודים בהפקת תלושי שכר פיקטיביים בהיקף של מאות אלפי שקלים ובכוונה להתחמק מתשלום מס. השופט זאיד פלאח מבית משפט השלום בחיפה הורה היום (ה') של שחרורם בערובה.

 

הבקשה

למעצר הוגשה ע"י משרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים. על פי הבקשה, בשנים 2011-2008 נרשמו בספרי החשבונות של המוסד החינוכי הוצאות שכר בסכום של כ-800 אלף שקל הנסמכים על תלושי שכר פיקטיביים, שהונפקו עפ"י הוראתו של לוין, בידיעתו ובאישורו של דור. לפי הבקשה, החשודים איתרו שמות של עובדים שעבדו בעבר במוסד החינוכי והנפיקו עבורם תלושי שכר פיקטיביים במזיד ובכוונה להתחמק ממס ולעזור לאחרים להתחמק ממס.

 

חיים לוין, לפי הבקשה לשחרור בערובה, השמיט הכנסה של כ-250 אלף שקל בכך שפיצל את הכנסתו בין שלושה עובדים פיקטיביים, שלא חויבו בתשלום מס על השכר הכוזב שנרשם על שמם.

 

עוד נכתב בבקשה, כי החשודים שילמו באופן דומה משכורות לעובדים נוספים במוסד ובכך עזרו להם להתחמק מתשלום מס על השכר שקיבלו.

 

בית המשפט נעתר לבקשת היחידה החוקרת והורה על שחרור החשודים בתנאים מגבילים: ערבות עצמית בסך 200 אלף שקל לכל אחד מהחשודים, ערבות צד ג' בסך 200 אלף שקל לכל אחד מהחשודים, עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום ועוד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x