$
דיבידנדים

דיבידנדים: מלחמת צבי ויליגר בעורך דינו לשעבר עולה שלב

וגם: למה הכנסת צריכה יועצת לשדרוג הספרייה, לאן טסו מנכ"ל ויו"ר גוליבר, ואת מי אירח פורום העסקים של אוניברסיטת בר אילן

רון גרנות 09:2527.11.11

חודש לאחר הפרסום ב"כלכליסט" כי איש העסקים וטייקון הטונה והשימורים צבי ויליגר מאשים את עורך הדין שלו לשעבר בהונאה, נראה כעת שהגזרה בין השניים ממשיכה להתחמם. ביום חמישי האחרון הוציאה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב אסתר נחליאלי־חיאט פסק דין המורה לעו"ד אורי כליף לשלם לוויליגר כ־13 מיליון שקל, בעקבות התביעה שהגיש נגדו בחודש שעבר. כליף, מצדו, לא הגיש כלל כתב הגנה.

 

תקציר הפרקים הקודמים, למי שפספס: הסיבוב האחרון של הקרב נרשם בספטמבר, בתביעה שהגיש ויליגר לבית המשפט המחוזי. הוא טען כי כליף, מומחה בתחום המיסוי הבינלאומי, "העניק לו עצת אחיתופל כשיעץ לו להקים חברה באוסטריה ולרכוש באמצעותה נדל"ן ברומניה בתמורה ל־1.7 מיליון יורו". אולם בהמשך, כך טוען ויליגר, התברר לו שהקרקע היתה שווה עשירית ממה ששילם.

 

עו"ד אורי כליף עו"ד אורי כליף צילום: עמית שעל

פסק הדין שניתן בשבוע שעבר כנראה לא יחתום את הסכסוך. "זאת תהיה פרשה ארוכה. אני לא יודע במה מדובר, לא קיבלתי שום כתב תביעה", מסר עו"ד כליף בתגובה. "זאת חייבת להיות טעות, ואפעל לשכור עו"ד כדי שיברר את הדברים ויפעל לביטול פסק הדין". כליף טוען בשיחה עם "כלכליסט" כי "ויליגר הודיע לי בעבר שהוא יכפיש את שמי אם לא אספק את רצונותיו, ויפגע במוניטין המקצועי שרכשתי במשך שנים רבות. זה בדיוק מה שהוא עושה על ידי ניצול והטעיה של ביהמ"ש".

 

ומה עם ויליגר? הוא עצמו לא נשאר חייב, וטוען בתגובה כי "מעולם לא אמרתי דברים כאלה, ויש לי עכשיו פסק דין נגדו. הוא רימה אותי בענק. הוא לא הגיש כתב הגנה, נראה לך שבית משפט בישראל נותן לך פסק דין אם אתה לא שולח את התביעה כדין?". המשך יבוא.

(מארק שון)

 

יועצת הספרים העשירה

 

הכנסת אמנם החליטה להקצות 150 אלף שקל לשדרוג הספרייה הוותיקה במשכן, אולם הכספים ינותבו בכלל להתקשרות עם יועצת שתבחן דרכים לשדרוגה. רכישת ספרים? היא כנראה תחכה למועד אחר. העילה לשכירת היועצת היא בנייתה של ספרייה פרלמנטרית מקצועית, שתשדרג את זו הקיימת, שנוסדה ב־1950, ומשמשת את חברי הכנסת ועוזריהם. יצוין כי 150 אלף השקלים הם סכום גג להתקשרות עם היועצת בשנים הקרובות. "היא תבדוק את אפיון ספריית הכנסת ובכלל זה תשקול אפשרות שהספרייה תוסב לספרייה לאומית המתמחה בתחום הפרלמנטריזם", הסבירו במשכן. "לצורך כך נדרש ייעוץ מקצועי של מומחה".

(תומר אביטל)

 

דיל לא רגיל

 

מנכ"ל גוליבר אורי אלון ויו"ר החברה ערד מרום טסו לכנס תיירות שגרתי ברומא. אלון, אוהד מושבע של קבוצת ברצלונה בכדורגל, החליט להפתיע את הבוס שלו והטיס אותו למילאנו, שם בישר לו שהם הולכים לצפות במשחק של מילאן נגד ברצלונה במסגרת ליגת האלופות. לשמחתו של אלון, מסי וחבריו ניצחו את הקבוצה של סילביו ברלוסקוני.

 

הטייטל שלא מומש

 

פורום העסקים של אוניברסיטת בר־אילן אירח ביום חמישי את שר החינוך גדעון סער, אך השר לא היה שם לבדו. דוד פורר, בעלי קבוצת ניאופארם, המכהן כיו"ר אגודת הידידים של האוניברסיטה, פתח את האירוע בהספד לאלי הורביץ, ונזכר במפגש האחרון שלהם שהתקיים בחודש שעבר. "נפגשנו בפתיחת הפקולטה לרפואה של בר־אילן בצפת, אחרי שנתן את הסכמתו לעמוד בראש אגודת הידידים שלה. לצערי, זה כבר לא יקרה". בין הנוכחים בכנס היו סמי סגול, בעלי חברת כתר, נגה רחמני, יו"ר אילון אחזקות, זאב וורמברנד, מנכ"ל רבוע כחול וחוה פרידמן־שפירא, מנכ"לי AIG ישראל.

  

מימין: סמי סגול, דוד פורר וטל קינן מימין: סמי סגול, דוד פורר וטל קינן

 

עופר במלון דן

 

רותי עופר, אלמנתו של יולי עופר, משכה את מרב תשומת הלב של אנשי העסקים שהגיעו לקוקטייל הפתיחה של כנס "Gateway to Montenegro", שנערך ברביעי שעבר במלון דן תל אביב.

 

נמרוד רינות ורותי עופר נמרוד רינות ורותי עופר

האירוע היה הראשון שאליו בחרה הגברת עופר להגיע לאחר מותו של בעלה בספטמבר. היא סיפרה כי היא חשה חובה נעימה להגיע ולקחת חלק באירוע מכובד שכזה. את רוב הזמן בילתה בחברתו של נמרוד רינות, שותפה של עופר בחברות שירשה מבעלה יולי בהונגריה. רינות מכהן כקונסול הכבוד של מונטנגרו.

 

עלו והצליחו

 

ביום שישי התקיים מירוץ המדרגות בקניון עזריאלי בפעם התשיעית. במקום הראשון הגיע דניאל קרן, מנכ"ל חברת השקעות טלדן, בזמן של 6.5 דקות. ארנון תורן, מנכ"ל מגדלי עזריאלי, שיפר השנה את ההישג בשתי דקות והגיע לקומה 49 ב־12 דקות. בכירים נוספים שהשתתפו במירוץ: ברק פלצ'י, סמנכ"ל סמסונג; ד"ר רותי־פילץ בורשטיין, מנכ"לית מכון וינגייט; אבי זיתן, יועץ שיווק ואסטרטגיה בקופ"ח כללית; ואלי מאור, מנכ"ל מלון ממילא. בתום המירוץ פנו המנכ"לים לארוחת בוקר בקראון פלאזה במתחם מגדלי עזריאלי.

 

מבחן פופולריות: הוזמנתם לכנס תעופה וחלל?

 

האירוע: כנס קבוצת טכנולוגיות לחדשנות בתחומי התעופה והחלל בהשתתפות בכירי מערכת הביטחון והתעופה. הכנס יתמקד במגמות ובשינויים שעמם מתמודדת תעשיית התעופה והחלל הגלובלית, ובהם אתגרים בפיתוח, הגנה אווירית, הגנה אקטיבית והגנה נגד טילים. רשימת המשתתפים כוללת את אריה הרצוג, אילן בירן, יצחק ניסן, אבי פלדר, יצחק גת ומנהל רת"א גיורא רום.

 

הפרטים: יום רביעי, 30 בנובמבר, בנייני האומה, ירושלים.

 

המזמין: אל"מ אמנון בן דוד, יו"ר צוות ההיגוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x