$
רכב

הצעת חוק חדשה קובעת: הנהיגה ברכבי חברה "תוקפנית, בזבזנית, ומזהמת"

כך עולה מהצעת חוק שתעלה לדיון השבוע, במסגרתה יחוייבו חברות המחזיקות בצי רכב להדביק על פגושי מכוניותיהן מספר קצר שיפנה את המתקשר ישירות אל קצין הבטיחות של החברה

תומר הדר 13:1420.11.11

"מאחר שרכב החברה אינו בבעלותו הפרטית של הנהג, במקרים רבים קיימת נטייה לנהיגה תוקפנית, בזבזנית ומזהמת, המביאה לסיכון גבוה מהרגיל של הנהג ושל המשתמשים האחרים בדרך", כך עולה מדברי ההסבר להצעת חוק שתעלה לדיון ביום שלישי הקרוב.

 

ההצעה, אשר הוגשה על ידי חברי הכנסת

זאב בילסקי וחמד עמאר נועדה "לחייב חברה לאתר ולטפל בנהיגה מסוכנת בקרב עובדיה על מנת למנוע תאונות דרכים ולאפשר לציבור הרחב להתלונן ישירות אצל קצין הבטיחות של החברה, או למי שמספק שירות זה לחברה, על אופן הנהיגה של עובדי החברה".

 

במסגרת הצעת החוק, שתעלה לדיון ביום שלישי הקרוב, יחוייבו חברות אשר מחזיקות בצי רכב להדביק על פגושי מכוניותיהן מספר קצר אשר יפנה את המתקשר ישירות אל קצין הבטיחות של החברה, או אל מוקד טלפוני שיהיה פעיל תמידית. חברה שתעבור על החוק ולא תדביק את המדבקה תיקנס בסכום של 25 אלף שקל. כמו כן יחוייבו החברות להשתמש בתוכנה שתתעד את עבירות התנועה של הנהגים למטרות מחקר, מבלי לשמור את פרטיהם האישיים.

 

בעבר, יש לציין, נעשה ניסיון דומה ליצירת מנגנון שיאפשר לדווח על נהיגה פרועה בקרב נהגי חברות, אשר זכה לכינוי "נוהל 6", אך בסופו של דבר הפך הנוהל לוולונטרי בלבד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x