$
משפט

נדחתה בקשת ענת קם: תיכנס לכלא ביום ראשון

בא כוחה החדש של ענת קם, עו"ד אילן בומבך, לא הצליח לשכנע את בית המשפט לעכב את ביצוע עונש המאסר. השופטת: "מתקשה לומר שיש סיכוי סביר שהמאסר בפועל יבוטל כליל"

אביאל מגנזי, ynet 16:2717.11.11
ענת קם תיכנס לכלא ביום ראשון - כך קבע בצהריים (יום ה') בית המשפט העליון, שדחה את העתירה שהגישה בבקשה לדחיית ריצוי 4.5 שנות המאסר שהוטלו עליה עד להחלטה בנוגע לערעור שהגישה.

 

קם, שהורשעה בהעברת אלפי מסמכים צבאיים מסווגים לעיתונאי אורי בלאו, הגישה אתמול ערעור

על העונש שהוטל עליה, וטענה כי בית המשפט לא התחשב בכך ששהתה שנתיים במעצר בית. השופטת מרים נאור אמרה היום בפתח הדיון כי על פרקליטיה של קם לשכנע את בית המשפט שישנו סיכוי סביר שהליך הערעור יסתיים ללא מאסר בפועל.

 

פרקליטה החדש של קם, עו"ד אילן בומבך, טען במהלך הדיון כי "אם יש מקרה בו לעכב עונש, זה הוא המקרה". הסנגור הוסיף כי חלק מהמסמכים שהעבירה לבלאו העידו על הפרות של הוראות בג"ץ, והיא לא הייתה יכולה לשתוק לנוכח המעשים החמורים הללו.

 

התביעה טענה מנגד כי הכלל הוא מעצר מיידי, וכך צריך להיות גם במקרה זה. "הנאשמת הסבה סיכון אדיר למדינה", אמרו בפרקליטות, "ואנו משלמים את המחיר עד היום". התביעה הוסיפה כי עונש המקסימום על עבירותיה של קם עומד על 15 שנה, ובית המשפט שגזר את דינה נתן משקל רב לרקע האישי ולרקע מעשיה, ועל כן יש לדחות את בקשת ההגנה.

 

בפרקליטות טענו גם כי תמוה שקם מבקשת להאשים את התקשורת בשפיטה מוקדמת, שעה שהיא בעצמה טענה כי זכות הציבור לדעת בעניין המסמכים שהדליפה.

 

השופטת נאור קיבלה את עמדת התביעה וכתבה בהחלטתה כי "גם בלי שמונחים בפניי כל המסמכים, שמן הסתם יונחו בפני המותב שידון בערעור, מתקשה אני לומר כי יש סיכוי סביר לכך שעונש המאסר בפועל יבוטל כליל. בשים לב לכל הנימוקים לחומרה עליהם עמד בית המשפט המחוזי, עליהם אין צורך לחזור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x