משפט

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את מנכ"ל מאוחדת לשעבר ואת עו"ד יורי גיא-רון

עוזי סלנט חשוד במרמה והפרת אמונים, על שגייס לכאורה מבוטחים לקופה שלא כדין. יהודה עליאש, לשעבר סגן מנהל השיווק בקופה עליאש, חשוד שאישר תשלומים מופרזים שלא כדין. עו"ד גיא-רון חשוד בעבירות שוחד, במרמה ובקשירת קשר לפשע

איתי הר אור 15:4015.11.11

פרשת קופת חולים מאוחדת. המשטרה ממליצה להעמיד לדין את עוזי סלנט, שהיה מנכ"ל קופת חולים מאוחדת, את יהודה עליאש, ששימש סגן מנהל השיווק בקופה, ואת עו"ד יורי גיא-רון שהיה ראש לשכת עורכי הדין. על פי החשד, אישר עליאש תשלומים מופרזים שלא כדין, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים,

לחברות פרסום ושיווק שמועסקים בהן מקורביו ובני משפחתו.

 

החקירה החלה בעקבות דו"ח מבקר המדינה אשר ממצאיו העלו חשד לפעילות בניגוד עניינים של יהודה עליאש ששימש החל משנות ה-90' ועד לשנת 2008 כסמנכ"ל שיווק ארצי וממונה על תקציבי הפרסום והשיווק בקופת חולים מאוחדת ומשנת 2008 ועד לנובמבר 2010 כמנהל מחוז ירושלים של הקופה. בנובמבר 2010 החלה החקירה הגלויה, בשיתוף רשות המסים ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

 

סלנט חשוד במרמה והפרת אמונים, על שגייס לכאורה מבוטחים לקופה שלא כדין. עו"ד גיא-רון חשוד בעבירות שוחד, במרמה ובקשירת קשר לפשע. על פי החשד, הקופה העבירה לחברה פרטית בבעלותם של גיא-רון ובת זוגו מאות אלפי שקלים אף שלא ניתנו לקופה שירותים אמיתיים.

 

על פי החשד שנחקר, עליאש, בתוקף תפקידו כסמנכ"ל השיווק, אישר כאמור תשלומים מופרזים שלא כדין, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, לחברות פרסום ושיווק בהן מועסקים מקורביו ובני משפחתו, תוך ביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון ומרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד. כמו כן נבדקו חשדות לפיהם פעלה הקופה, באמצעות בכיריה, לגיוס מבוטחים חדשים לקופה, בניגוד לחוק.

 

במסגרת החקירה, נחקר כחשוד גם מי שהיה עד לבחירות האחרונות ראש לשכת עוה"ד, עו"ד יורי גיא רון. עו"ד גיא רון נחקר בגין חשד לפיו העבירה הקופה לחברה פרטית העוסקת בשיווק בשם "ג.פ. אפיקי שיווק" סכומים של מאות אלפי שקלים בלא שניתנו לקופה תמורה או שירותים אמיתיים תמורת סכומים אלה.

 

חברת "ג.פ. אפיקי שיווק" מצויה החל משנת 1998 בבעלותם של גב' כנרת פרי ובן זוגה עו"ד יורי גיא רון. היחידה מצאה כי נמצאה תשתית ראייתית כנגד עו"ד גיא רון לביצוע עבירות של שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע ומרמה בנסיבות מחמירות וכנגד זוגתו, כנרת פרי, בעבירות מרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד. לאחר שעיין בחומר, אימץ ראש אגף לחקירות ולמודיעין ניצב יואב סגלוביץ את המלצות היחידה. סיכום תיק החקירה יועבר לפרקליטות לעיון והחלטה.

 

גיא רון: אני נדהם

 

עו"ד יורי גיא רון מסר בתגובה לידיעה על המלצת המשטרה להעמידו לדין: "קיבלתי בהפתעה ובתדהמה את הידיעה. מהיכרותי את העובדות, איני יכול להבין את המלצת המשטרה. גיבוש ההחלטה מתבצע בפרקליטות ואני משוכנע שימצא שלא נפל כל פגם במעשיי". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x