$
המחאה החברתית

מנכ"ל דרור ישראל לשטייניץ: "התפטר עקב סירובך להרחבה תקציבית"

פסח האוספטר, ממובילי המחאה החברתית, כתב לשר האוצר: "אתה מחויב לחברות הדירוג הבינלאומיות בלבד - ואינך מחויב לציבור הישראלי"

מיקי פלד 20:1202.11.11

מנכ"ל תנועת דרור ישראל וממובילי המחאה החברתית, פסח האוספטר, קורא לשר האוצר יובל שטייניץ להתפטר מכיוון שהוא מסרב להרחבה תקציבית ולהיענות לדרישות המחאה החברתית. במכתב לשר האוצר כתב האוספטר: "אתה מחויב לחברות הדירוג הבינלאומיות בלבד, ואינך מחויב לציבור הישראלי".

 

האוספטר

כתב עוד כי עודפי התקציב בשלוש השנים האחרונות עמדו על 30 מיליארד שקל - ומשרד האוצר מסרב להעבירם לשימוש הממשלה: "זאת השיטה הרב שנתית שכל מטרתה הרעבת הציבור הישראלי בדיור, רפואה, רווחה חינוך ועוד. עודפי גביית המסים ואי מיצוי תקציבי המשרדים הגיעו למימדים שאין להם אח ורע. רק בשנת 2010 נגבו עודפי מסים של 12 מיליארד שקל, ובשנה הנוכחית צפי עודפי גביית המסים עומד על כ-13 מיליארד שקל".

 

לדבריו, "מעניין גם מדוע אין משרד האוצר אומר דבר וחצי דבר על העובדה כי בישראל 32 אלף איש המרוויחים כ-53 מיליארד שקל לשנה, כאשר הם מהווים 0.3% מהאוכלוסייה, לעומת כ-50% מהשכירים המרוויחים פחות מ-5,800 שקל לחודש. אם כן התגובה המבוהלת של משרד האוצר ברורה ומקורה בפחד מפני האפשרות שהרעות החולות הללו יבואו על תיקונן".

 

במשרד האוצר בחרו שלא להגיב על הדברים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x