$
משפט

העליון: רייפמן ייכנס לכלא ביום ראשון

ביהמ"ש דחה את בקשתו של מייסד אמבלייז לעיכוב עונש מאסרו, לאחר שביהמ"ש המחוזי דן אותו ל-4 שנות מאסר

איתי הר אור 15:5902.11.11

בית המשפט העליון דחה הבוקר (ד') את הבקשה לעיכוב ביצוע גזר הדין שהגיש מייסד אמבלייז אלי רייפמן לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב דן אותו ל-4 שנות מאסר.

 

רייפמן הורשע בכך שקיבל במרמה 6.3 מליון דולר על סמך מצג שווא אותו הציג למתלוננים שונים לפיו הוא מחזיק בבעלותו

ובשליטתו סך של כ-9 מליון מניות של חברת "אמבלייז".

 

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן קבע כי בבעלות רייפמן לא היו בתקופות הרלוונטיות מניות של אמבלייז, וחברה, אחרת J.M.FINN שמה, לא החזיקה מניות כאלה עבורו.

 

רייפמן הגיש את הבקשה לעיכוב עונש מאסרו עד להכרעה בערעור שהגיש, בין היתר בהסתמך על טענת הגנה מן הצדק. רייפמן טען כי בהליך פשיטת רגל שמתנהל נגדו טענה המדינה באמצעות הכונס הרשמי כי הוא הבעלים של 9 מליון מניות של חברת אמבלייז בהן הוא מחזיק באמצעות נאמנים. לעומת זאת בהליך הפלילי טוענת המדינה כי אין ברשות המבקש מניות כלל.

 

השופטת מרים נאור קבעה כי נראית לה תשובתו הפשוטה של בית המשפט המחוזי לטענה האמורה. "התשובה היא שבהליך האזרחי לגלגוליו המערער הוא שטען טענות שונות בנוגע להחזקת המניות על ידו, ובעקבות גרסאותיו שלו הוא נדרש להמציאן וננקטו נגדו הליכים שונים. על כן לא המדינה היא מדברת בשני קולות. המבקש הוא המדבר בשני קולות ולמעשה בהרבה יותר מזה".

 

עוד ציינה נאור, כי תשובתו זו של בית המשפט המחוזי מעמידה את סיכויי הערעור בעיניה כלא גבוהים. עוד ציינה נאור את השיקולים הנשקלים בבקשה לעיכוב ביצוע, לפיהם תקופת המאסר אינה קצרה, וכי טענות שהועלו לעניין העונש ועיקרן אופיו הטוב של רייפמן ומעשי צדקה וחסד שעשה כבר נשקלו בבית המשפט המחוזי, כך שאין לכאורה מקום ליתן להם שוב משקל.

 

"איני רואה מקום לחרוג מן הכלל הרגיל לפיו עונש מאסר יש לרצות, ככלל, באופן מיידי. המבקש יתייצב לריצוי עונשו ביום 6.11.2011 עד השעה 10:00 בבית המשפט המחוזי בתל אביב", קבעה השופטת נאור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x