$
משפט

אישום: הרב אלון תקף מינית ונשא "ברכת כהנים"

עם הגשת כתב האישום נגד הרב אלון, בגין מעשים מגונים בשני קטינים, נחשפו המעשים המיוחסים לו. כך מתואר כיצד הכריח נער במצוקה שבא להתייעץ עמו לשבת על ברכיו, ליטף אותו בכל גופו, נשק לו ארוכות על פניו והתחכך בו "לשם גירוי מיני"

אביעד גליקמן, ynet 14:4202.11.11

פרקליטות מחוז המרכז הגישה היום (ד') לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד הרב מוטי אלון, בגין עבירות של מעשה מגונה בכח ומעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי חינוך. הודעה על הגשת כתב האישום נמסרה לבא כוחו. ההחלטה התקבלה באישור היועץ המשפטי לממשלה על דעת פרקליט המדינה.

 

כתב

האישום מייחס לרב אלון שני אישומים בגין עבירות מין שבוצעו בשני מתלוננים קטינים, במספר הזדמנויות, בשנים 2003 ו-2005. באישום הראשון מואשם הרב אלון בביצוע מעשה מגונה בכח במתלונן, בשתי הזדמנויות נפרדות, ובאישום השני בביצוע מעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי מרות בשלוש הזדמנויות שונות.

 

בכתב האישום נגדו נכתב כי בתקופה הרלוונטית אלו, שכיהן כראש ישיבת "הכותל" שבעיר העתיקה בירושלים וכמנהל עמותת "מבראשית" לקידום פעולות חינוך בקרב ילדים בבתי ספר, היה מנהיג רבני מוערך ובעל השפעה רבה. צוין כי הוא היה משענת עבור רבים.

 

לפי הכתוב, ב-17 ביולי 2005 פנה אליו הנער א', אז בן 17, בשל מצוקה אישית ומשפחתית שבה היה נתון. הרב אלון אסף אותו אל חדרו תוך שהוא מניח יד סביב צווארו, והתיישב על כיסא לצד שולחן העבודה כשהוא מבקש מ-א' לשבת מולו. א' סיפר לו על בעיותיו, ובמהלך השיחה התקרב אליו לאט הרב אלון עם כסאו עד שהניח את רגלו בין רגליו באופן שהסב ל-א' אי-נוחות. בכתב האישום נכתב כי א' המשיך לדבר אך נמנע מלהרחיב בשל האי-נוחות, וכעבור זמן מה אחז בידו של א' וניסה למשוך אותו אליו כדי להושיבו על ברכיו.

 

הוא ליטף את א' בפניו ובמקומות שונים בגופו, מעל לבגדיו. א' התנגד לנסיונות הרב אלון להרימו, אך זה אחז בו בעצמה והצליח להושיבו על ברכיו והמשיך ללטפו. אלון העיר לו כי הוא "מתוח". לפי כתב האישום, בעוד ש-א' ישוב על ברכיו של אלון, כשהוא מכווץ כדי להימנע ממגעו, אמר לו אלון שהוא "דפוק" וכי הבעיה שלו נובעת מהלב ושבכך צריך לטפל. "הנאשם חיבק את א' והמשיך ללטף אותו בחלקי גופו השונים, בין השאר בראשו, בבטנו ובירכיו מעל לבגדיו, ואף קירב את ראשו של א' לכיוון ראשו ונשק על פניו זמן ממושך", נכתב.

 

עוד נכתב כי א' ניסה להתנגד למעשים, והתאמץ להימנע ממגע אמו. בשלב מסוים צלצל מכשיר הטלפון הנייד של אלון, והוא שחרר את אחיזתו ב-א', ששב לכסאו. כשסיים את שיחת הטלפון התנצל אלון בפניו על שנאלץ להפסיק את שיחתם, שב ומשך את א', והושיבו שוב על ברכיו תוך שהוא ממשיך לדבר איתו. הוא חזר ונגע בו באזורים שונים מעל הבגדים, והצמיד את פניו של א' לפניו שלו ולזקנו "באופן שהקשה על א' לנשום".

 

לפי הכתוב בכתב האישום, "את כל המעשים המתוארים לעיל ביצע הנאשם ב-א' לשם גירויו המיני". אחרי זמן קצר, כך נכתב, ולנוכח העובדה שמחוץ לחדר המתינו אחרים, הרפה אלון מ-א', הושיב אותו על כיסא, השמיע בפניו את נוסח "ברכת כוהנים", ועזב את החדר.

 

באירוע שני, חודשיים לאחר מכן, הגיע א' עם חבר לשיעור בישיבת "הכותל", מבלי שידע שאלון משמש כראש הישיבה. הוא זיהה את אלון רק בעזרת חברו. מעט אחרי תום השיעור, כש-א' המתין לחברו מחוץ לבית המדרש, יצאו החבר ואלון מבית המדרש יחד, כשאלון חובק את צווארו של החבר. החבר הזמין את א' להצטרף אליהם. א' היסס, אך התקרב. בעקבות זאת הסיר אלון את ידיו מהחבר, והתעניין בשלומו של א' ובהיכרותו עם החבר. אלון נפרד מהחבר והוליך את א' לחדר סמוך לבית המדרש, סגר את הדלת והושיב את א' על ספה, כשהוא מתיישב לצדו.

 

לפי כתב האישום, הרב מוטי אלון, במהרה ומבלי לנהל עם א' שיחה של ממש, משך את א' והושיב אותו על ברכיו תוך שהוא נוגע בגופו מעל בגדיו באופן בוטה ומפעיל כוח כדי לאחוז בו ולהתגבר על חוסר שיתוף הפעולה שלו. תוך כדי המעשים האלה הוא חיכך את איבר מינו בגופו של א' מעל בגדיו, תוך שהוא אוחז ב-א' במותניו. כיוון ש-א' לא שיתף פעולה, אלון רטן בפניו על שהוא מתוח. הוא המשיך להתחכך ב-א' ולגעת בגופו מעל הבגדים. בשלב מסוים כבר האור בחדר, מסיבה לא ידועה. בסופו של דבר הרפה ממנו אלון, נשא שוב "ברכת כוהנים", ועזב.

 

שלשום נודע כי הרב אלון, החשוד בביצוע מעשים מגונים בשני נערים, סירב להסדר טיעון שהציעה לו פרקליטות מחוז המרכז. לרב אלון הוצע במסגרת העסקת להודות במיוחס לו, ובתמורה לא להישלח לכלא כעונש על מעשיו. בסביבתו של אלון הסבירו כי מדובר אמנם בעסקה מקלה, אך אלון מסרב להודות במעשים שלדבריו לא ביצע.

 

בפברואר האחרון הודיעה הפרקליטות לרב אלון כי הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע על עבירות מין שביצע לכאורה בשני הנערים בכמה הזדמנויות בשנים 2003 ו-2005. החלטת הפרקליטות התקבלה באישור היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ועל דעת פרקליט המדינה, משה לדור.

 

בשימוע שנערך במאי השנה הכחיש פרקליטו של אלון, עורך הדין יאיר גולן, את המיוחס למרשו. הוא טען כי למעשים לא היה אופי פלילי, וכי כל שהיה מאחוריהם הוא אהבה תמימה לנערים, ללא כוונה מעבר לכך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x